UMUT sezonumuzda sportif gündem başlıklarının yanında, kurumsallaşma ve kalıcı gelir yaratma konularında yönetim kurulumuzca sürdürülen çalışmalar ilk meyvesini verdi.


Stadyumda İki Katlı Taşınmaz Kiralandı

Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu İdari Bina altında yer alan ticari nitelikli bir adet taşınmazın kiralama işlemleri tamamlandı.

Şehitler Caddesi’ne cepheli taşınmaz, zemin ve asma katlardan oluşuyor ve zemin kattan iki ayrı girişi bulunuyor.


19on4 Mağazamız Stadyuma Taşınacak

Halen Talatpaşa Bulvarı üzerindeki yerinde hizmet veren 19on4 Lisanslı Ürünler Mağazamız, stadyumda kiralanan taşınmazın zemin katında oluşturulacak bağımsız bölüme taşınacak.


Kalıcı Gelir Kaynağı Yaratılacak

Taşınmazın diğer bölümleri için, kulübümüzün çeşitli ihtiyaçlarına yanıt verecek idari birimlerin yanı sıra kalıcı gelir sağlamaya yönelik ticari kullanım alternatifleri değerlendiriliyor.

Taşınmaz, içerisinde yer alacak tüm fonksiyonların kesin olarak belirlenmesi ve iç tasarım projesinin hazırlanmasının ardından ince inşaat ve dekorasyon işlerinin tamamlanmasıyla Kulübümüze hizmet etmeye hazır hale gelecek.


Tarihi Mekanımıza Dönüş

Böylece, 8 yıl aradan sonra;

Geçmişten beri eski Altay Alsancak Stadyumu yıkılana kadar uzun yıllar boyunca yarısı tahsisli olarak kulübümüzce kullanılan, tarihimizde kazanılan kupaların ve kutlamaların ilk adresi olan, genel kurullarımızın yapıldığı, Gaziemir Kutlu Aktaş tesisleri yapılana kadar kulüp merkezi, idari ofis, müze, kamp merkezi, yemekhane ve yatakhane gibi çeşitli şekillerde Altayımıza hizmet eden Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu İdari Binası’na, yani “YUVAMIZ”a dönüş için önemli bir adım atılmış olacak.

Kulübümüze ve camiamıza hayırlı olsun.

Altay Spor Kulübü