Altay Yüksek Divan Kurulu üyeleri, temelini 9 Eylül 2017 tarihinde dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın attığı, açılışını ise 26 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı Altay Alsancak Stadı’nı gezdi. Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sabri Sevenoğlu ve Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, unutulmaz futbolcularımızdan Ramazan Torunoğlu da eşlik etti. Her yeri adım adım gezerek, birbirlerine statta yaşadıkları anıları anlattı ve yıllar sonra yeniden Altay Alsancak Stadı’nda olmanın heyecanını yaşadı. Efsane oyuncu Ayfer Elmastaşoğlu, attığı penaltıyla fileleri havalandırdı, Başkan Sevenoğlu, Zafer Bilgetay ve Ramazan Torunoğlu, kulüp ile stat arasındaki güçlü bağı anlattı.

Sabri SEVENOĞLU: “Burada ilk maçımı 50 yıl önce izledim. 35 sene önce de kulüp binasının ikinci katında Altay’da göreve başladım. Hayatımın büyük bir parçası burada geçti. Burada çim de kestim, bilet de dağıttım, başkanlık da yaptım. 1998’da stadın kullanım hakkı kulübümüze geçince yapılan yenileme çalışmalarında emeğim var.  Yıkımı o dönemde bana çok mantıklı gelmemişti, sadece açık tribünde bir sıkıntı vardı. Ama şu anda yepyeni bir stada kavuşuyoruz. İzmir’in merkezinde yer alan, herkesin çok kolay gelip maç izleyebileceği bir noktada harika bir stadımız oldu.  Anılarımız ve geçmişimiz, her şeyimiz bu gün yeniden canlandı. Şu an burada olan kimse stadın içinden çıkmak istemiyor. Mustafa Denizli isminin buraya yakışacağını düşünüyorum. Mustafa hocamız hem Türk futboluna hem de İzmir futboluna damga vurmuş biri. Stadın isminin Altay Alsancak Mustafa Denizli stadı olmasının önünde bir engel olduğunu düşünmüyorum.”

Zafer BİLGETAY:  1974 yılında Altay’a geldim. Bir ömürden bahsediyoruz. 50 yıla yakındır bu camianın içindeyim. Buraya ilk geldiğimde kulüp binasında kaldım. İki sene boyunca zamanının çoğu burada geçti. Kulüp binasında yemek yiyor, geceleri kulübün lojmanlarında kalıyordum. Burada şampiyonluklar gördüm, küme düştük, sevinçler ve üzüntüler yaşadık. O nedenle burası ile ilgili çok anım var. Bir maçta son dakikada iki gol attık ligde kaldık. İlk Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe’ye gol attım. Burası bizim evimiz, yıkıldığında üzüldük ama şimdi şu halini görünce çok mutlu oldum. Herkesin emeğine sağlık, harika bir stat olmuş. Ben ve benim jenerasyonum bu statta çok önemli galibiyetler aldı. Bu statta Mustafa Denizli’yi desteklemek için maça gelen özel bir taraftar grubu vardı. Maç boyunca Mustafa Denizli’yi izler ve ona tezahürat yaparlardı. Sol tarafta oynadığı zaman sol taraf dolardı. Umuyorum ki bu stada kaptanımın, Mustafa Denizli’nin ismini verirler. Şenol Güneş ve Fatih Terim’den sonra Büyük Mustafa’nın adı buraya çok yakışır. Çünkü Mustafa hocamızın bu stada ve İzmir futboluna çok emeği var.  Çok güzel bir stat ambiyansı olmuş. Soyunma odaları ve koridorlar çok güzel olmuş. Altay’ımız da burada iyi futbol oynayıp seyircimiz ile bütünleşerek güzel başarılara imza atar.

Ramazan TORUNOĞLU:
Stadı ilk gördüğüm anda bile çok beğendim. Yapanların eline, emeğine sağlık. Bizim zamanımızdan çok farklı fiziki şartlar var tabi, bizden önce de Ayfer Elmastaşoğlu hocamın şartları çok farklıydı. Herkesin kendisine göre bir anısı var. Altay Alsancak Stadı, Büyük Altay Stadı inşallah en kısa zamanda kulübümüze kazandırılır. Eskiden hem takımın, hem de oynayan futbolcuya özel seyirci vardı. Bazen destekler, bazen bağırıp çağırırlardı. Altay ile gerçekten çok büyük ve anlamlı maçlar oynadık. Büyük Altay taraftarının bize yaşattığı anılar, yeter de artar bile. Stadın kulübümüze kazandırılmasının ardından büyüklerimiz gerekeni muhakkak yapacaktır. Stadın isminin Altay Alsancak Mustafa Denizli Stadı olması hem İzmir’e hem de hocamıza çok yakışır.