Yüksek Divan Kurulu Üyemiz Murat Bora Dülger, siyah-beyazlı kulübümüzün 28 Nisan Perşembe günü yapılacak seçimli olağanüstü genel kurulu öncesinde İbrahim Akman’ın aday olmayacağını Yüksek Divan Kurulu’na bildirdiğini açıkladı.

Yüksek Divan Kurulu olarak Akman ile önce Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde bir araya geldiklerini belirten Dülger, “Sayın Özgür Ekmekçioğlu, aday olacak isimlerin önünü hızlı bir şekilde açmak amacıyla başkanlık görevini bırakmıştı.

Sayın Akman’ın da bir liste hazırlığı içerisinde olması nedeniyle Yüksek Divan Kurulu olarak kendisiyle görüştük. Sayın Akman, 25 Nisan Pazartesi akşamı Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde yaptığımız bu toplantıda, ekibiyle birlikte bir hazırlık içerisinde olduğunu ve Sayın Ekmekçioğlu’ndan alacakları konusunda fedakarlık beklediğini Yüksek Divan Kurulu’muza bildirdi.

26 Nisan Salı günü ise camiamızın önemli ismi Mahmut Özgener’in ev sahipliğinde Özgür Ekmekçioğlu ve İbrahim Akman’ı, Prof. Dr. Ahmet Çoker’in de katılımıyla bir araya getirdik. Benim de yer aldığım bu toplantıda Sayın Ekmekçioğlu, Sayın Özgener’in de isteğini geri çevirmeyerek 92 milyon TL’yi bulan alacağının 30 milyon TL’sini Akman’ın aday olması durumunda bağışlayacağını ve kalan bölümüne ise temlik koymayacağını açıkladı.

Sayın Akman, çok pozitif geçen bu toplantıdan ekibiyle birlikte durum değerlendirmesi yapacağını söyleyerek ayrıldı. Akşam saatlerinde ise aday olma fikrinden vazgeçtiğini Yüksek Divan Kurulu’muza bildirdi” diye konuştu.