Sevgili Büyük Altaylılar;

Büyük Altay’ımıza gönül veren taraftarlarımızın başlattığı kampanya neticesinde gücü ölçüsünde destek olan 7’den 70’e tüm taraftarlarımıza şahsım ve kulübümüz adına sonsuz teşekkür ederim.

Büyük Altay kültürüne bağlı kalarak yürüyeceğimiz bu yolu hep birlikte yürümek, karşımıza çıkan ve çıkacak olan tüm zorlukları hep beraber aşmak tek düşüncemdir. Birlikten kuvvet doğar mantığı ile bu yolda siyah beyaz renklere gönül veren tüm taraftarlarımız ile birlikte yürümeye her zaman hazırım.

Bu süreçte karşımıza çıkan tüm zorluklar karşısında büyük camiamızın her branşının, her profesyonelinin, armasına canı gönülden sevdalı taraftarlarımızın ve genel kurul üyelerimizin ister istemez etkilendiğinin farkındayım. Bu bağlamda yaşanılan tüm sıkıntıları hep beraber aşmak ve bu süreçlerden hep birlikte çıkmak durumunda olduğumuzun bilinmesini istiyorum.
Başarının gelmesi ve sürdürülebilir olması için Büyük Altay’a gönül veren her bir ferdin aynı duyguları yaşaması ve hissetmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda kıymetli teknik direktörümüz Yusuf Şimşek ve değerli ekibi geldiği günden bugüne takımımızı belli bir seviyeye getirerek önemli işler yaptı. Ancak istikrarlı gidişatımızın sürdürülebilir olması için takımımızın eksilmemesi ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtmektedir. Kendisinin ve ekibinin yapmış olduğu fedakârlıklar için kıymetli teknik direktörümüz Yusuf Şimşek ve değerli ekibine ayrıca teşekkür ediyorum.

Son zamanlarda yerli ve yabancı basında sıklıkla söz edilen futbolcumuz Efe Sarıkaya’nın transfer süreci hakkında da tüm taraftarlarımızı camiamızı bilgilendirmek istiyorum.
Futbolcumuz Efe Sarıkaya ile sözleşme uzatmak için yaptığımız görüşmede, kariyer planlaması kapsamında futbol yaşantısını yurtdışında sürdürmek istediğini tarafımıza bildirdi. Kulübümüzün mali koşulları ve futbolcumuz Efe Sarıkaya’nın kariyer hedefi birlikte değerlendirildiğinde sezon sonunda bedelsiz serbest kalma riskine karşı günümüz şartları ve kulübümüz için en uygun teklif olan Fransız kulübünün yapmış olduğu transfer teklifi seçeneğine odaklanmış durumdayız. Transfer teklifi üzerine yaptığımız görüşmelerde rakam bonuslarla birlikte 300.000 Euro olup, oyuncunun sonraki satışlarından kulübümüz dayanışma katkı payı geliri elde edecektir. Ayrıca söz konusu çıkan transfer haberleri içerisinde kulübümüze resmi olarak ulaşan hiçbir teklifin bu koşulları ve ödeme planlarını sağlamadığını belirtmek isterim.

İçinde bulunduğumuz bu durumlardan hep beraber çıkacağımıza inanıyorum. Bu noktada desteklerini her an hissettiğimiz efsanemiz Mustafa Denizli başta olmak üzere, maddi manevi destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca Sn. Mustafa Denizli’nin bu sıkıntılı süreçte çözüm üretmek adına her an bizimle birlikte olduğunu belirtmek isterim.

Siyah beyaz renklere, Büyük Altay armasına gönül vermiş herkesi kulübümüzün çatısı altında toplanmaya ve her platformda kulübümüze destek olmaya devam etmesini rica ediyor, tüm camiamıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Süleyman Özkaral
Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı