Tüm kamuoyunun bildiği üzere 16 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli kongremizde, genel kurul üyelerimizin takdirleri ve oylarıyla Altay Spor Kulübü başkanlık makamına seçilmiş olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duymaktayım.

Kongre sonrasında gerek sosyal medya aracılığıyla kulübümüze ve şahsıma ulaşarak teveccühlerini gösteren başta; Türkiye Futbol Federasyonumuz olmak üzere, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç’a, Altınordu Başkanı Sn. Seyit Mehmet Özkan’a ve tüm spor kulüplerimiz ile kıymetli başkanlarına, çıkmış olduğum bu yolda bana inanan ve desteklerini ilk günden beri tüm kalbi duygularımla hissettiğim taraftarlarımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. 21 Kasım günü akşam saat 19:14’te tesislerimizde gerçekleştirdiğimiz ilk yönetim kurulu toplantımız ile birlikte görev dağılımlarımızı belirlediğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kulübümüz için görev yapacak olan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyor, yeni görevlerinde her zaman ve her yerde Altay’ımızın menfaatlerini koruyacaklarına sonsuz bir güvenle inanıyor, görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Karşılıklı iyi niyet çerçevesinde yapmış olduğumuz görüşme sonrasında istifasını sunan Teknik Direktör Djilali Bahloul ve ekibine bu güne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyor, kariyer yolculuklarında başarılı olmalarını temenni ediyorum.

Büyük Altay ailemize yeni katılan Teknik Direktörümüz Serkan Afacan ile ekibine şahsım ve yönetim kurulu olarak canı gönülden inandığımızı belirtmek istiyorum.

Teknik ve idari kadromuz, personellerimiz, futbolcularımız ve taraftarlarımızla birlikte zor bir dönemden geçtiğimizi biliyoruz. Aldığımız tüm kararlarda, yaptığımız tüm görüşmelerde bunun bilinci ile hareket ediyoruz. Ancak bu ve benzeri dönemlerden aile ortamını sağlayıp hep beraber el ele, omuz omuza tüm zorluklara göğüs gererek çıkabileceğimiz gerçeğini biliyoruz. Bu bağlamda açtığımız yeni sayfamızda tüm Büyük Altaylıların bu durumu unutmayacağını ve kalbi Altay ile çarpan her bir ferdimizin birbirine sarılarak kenetlenmesini rica ediyorum.

Hep birlikte başaracağız.
Sevgi ve saygılarımla.
“Siz varsanız Altay var. Biz varsak Altay var. Yaşasın Büyük Altay”

Murat Pervane
Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı