İzmir’in Cumhuriyet ile yaşıt eğitim kurumu İzmir Kız Lisesi, “Sporda Tüm Zamanların Rol Modeli” ödülünü Teknik Direktörümüz Sn. Mustafa Denizli’ye verilmesini kararlaştırdı.

Konuyla ilgili olarak Okul Psikolojik Danışmanı Yaşar Burçak ve öğrenci temsilcileriyle birlikte Gaziemir Vali Kutlu Aktaş tesislerimize ziyarette bulunan Organizasyon Sorumlusu Fahrettin Gülşahin, Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli ile bir araya geldi.

Ödülün, Okul Müdürü Suna Yoldaş Santepe’nin koordinasyonunda tüm öğrencilerinin oyları ile belirlendiğini söyleyen Gülşahin, “95 yılından bu yana geleneksel hale gelen törenlerimizde sektörlerinde en iyi ve örnek kişilerle öğrencilerimizi buluşturuyoruz, onların yaşam hikayelerinden ilham almalarını sağlıyoruz. Bugüne kadar baktığımızda Sezen Aksu, Pakize Suda gibi sanatçıların yanı sıra birçok bilim ve iş insanı okulumuzdan mezun olarak kariyerlerine yön verdi.” dedi.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, İzmir Kız Lisesi’nin örnek bir eğitim kurumu olduğunun altını çizerek, “Öğrencilerin bana böyle bir ödülü layık görmesi onur verici. Tüm deneyimlerimizi çocuklarımıza aktaracağız, onların fikirleri de bize yeni yollar gösterecek. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

“Sporda Tüm Zamanların Rol Modeli” ödül töreni ve söyleşisi, İzmir Kız Lisesi’nde 27 Ekim 2021’de saat 13:00’da yapılacak.