Yeni sezonda hedefini Süper Lig olarak belirleyen Büyük Altayımız, 2019-20 sezonu için Puma markası ile el sıkıştı. Yeni sezon forma lansmanımız Mövenpick Oteli’nde gerçekleştirdi. Forma tanıtım toplantısına Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu ile A Takım kalecilerimiz Emre Koyuncu, Aydın Bağ, Cihan Topaloğlu, futbolcularımızdan Marco Paixao, Leandro Kappel, Özgür Özkaya ve Gençer Cansev ile yönetim kurulu üyelerimiz katıldı. 

Puma’nın yeni sezon formaları konusunda özel bir çalışma yürüttüğünü söyleyen Başkan Ekmekçioğlu, futbolcuların dışında formaları taraftarların beğenisine sunmanın da önemli olduğunu söyledi. Kulüplerin önemli gelir kalemlerinden birinin de forma satışı olduğunu hatırlatan Ekmekçioğlu, “UEFA Mali Fair-Play kriterleri ortada. Kulüplerin altyapıya yönelip yetiştirici kimlikleriyle ön plana çıkması gerekliliğinin farkındayız. Denk bütçeler ve dengeli gelir-gider tablosunu korumak hayati önem taşıyor. Forma ve taraftar ürünü satışı da bu işin önemli bir parçası. O sebeple formaların tasarımından kalitesine kadar her ayrıntısına özel önem veriyoruz” dedi. Dünya devi Puma ile çalıştıklarını ve ortaya güzel bir sezon forması çıktığını söyleyen Ekmekçioğlu, “Tüm taraftarlarımızı forma almaya davet ediyorum” diye konuştu. 

EKMEKÇİOĞLU: ‘‘YENİ SEZONDA SÜPER LİG’İ KOVALAYACAĞIZ’’

Yeni sezon değerlendirmesi de yapan Başkan Ekmekçioğlu, “Geçtiğimiz sene play-off mücadelemiz özellikle 2. yarı sergilediğimiz performansla tüm spor kamuoyunun dikkatini çekti. Son haftalarda Denizlispor ve Gençlerbirliği önünde sergilediğimiz iyi futbolun skora yansımaması ile bu fırsatı kaçırdık. Ancak bu sezon daha arzulu, daha coşkulu ve daha hedefe kilitlenmiş Büyük Altay’ı tüm Türkiye’ye izlettireceğiz. Hedefimiz Süper Lig” dedi.

E-STORE MÜJDESİ

Dünya devi spor markası Puma ile çalıştıklarını ve ortaya güzel bir sezon forması çıktığını dile getiren Ekmekçioğlu, “Süper Lig için mücadele edeceğimiz formalarımıza taraftarlarımız Cuma gününden itibaren ulaşabilirler. E-store ile ilgili altyapı çalışmalarımızı tamamladık. İsteyen taraftarlarımız taraftar ürünlerimize ve formalarımıza Ekim ayından itibaren on-line mağazalarımızdan da ulaşabilecekler” şeklinde konuştu. 

MENEMEN STADI YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Menemen Stadı’nın gerekli eksikliklerinin tamamlanmasının ardından yeni sezonda orada maçlarını yapacakların belirten Başkan Ekmekçioğlu, “Atatürk Stadı’nda türbinler sahaya uzak olduğu için taraftarımızın enerjisinden mahrum kalıyorduk. Bunun önüne geçmek için Menemen Stadı’nı tercih ettik ancak stadın bazı eksiklikleri var. Bu eksikliklerinin tamamlanması gerekiyor. Bu eksiklikler tamamlandıktan sonra ligin muhtemelen üçüncü haftasında taraftarımızın önüne Menemen Stadı’nda çıkacağız” dedi.

Toplantıya katılan futbolcularımz da yeni formaları beğendiklerini ifade ederek, “Bu formalarla sezon sonu Süper Lig’e çıkmış bir takımın futbolcuları olarak basının karşısına çıkmak istiyoruz” şeklinde konuştular.