Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak, liglerin süresiz ertelenmesine rağmen oyuncularımızın belirledikleri program dahilinde çalışmalarını evlerinden sürdürdüklerini söyledi.

TFF’nin yaşanan Korona virüsü nedeniyle ligleri ertelemesi ve maç takviminin belirsizliğini korumasına karşın Siyah-beyazlı ekibimizde futbolcular, maç kondisyonlarını kaybetmemek için özel antrenmanlarına devam ediyor.

FUTBOLCULARIMIZ EVLERİNDEN ÇALIŞIYOR

Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, hafta başında oyuncularına yaşanan süreçte izleyecekleri çalışma programı ve dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında bilgi verirken, kulüp yönetimi tesisleri dış dünyaya kapatarak dezenfeksiyon çalışmalarına hız vermişti. Çalışmalarını evlerinde sürdüren Siyah-beyazlı oyuncular ise yaptıkları bireysel çalışmaları sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

HAZIR OLMAK ZORUNDAYIZ

Korona virüsü nedeniyle liglerin başlama tarihinin net olmadığını hatırlatan Koşukavak, “Profesyonel bir oyuncu grubuna sahibiz, ne yapmaları gerektiğini iyi biliyorlar. Şu anlık birlikte antrenman yapma şansımız yok ancak onların maç kondisyonlarını kaybetmemeleri için belli bir program dahilinde yapabilecekleri çalışmaları verdik. Oyuncularımız evlerinde ve tesislerimizde belirlenen saatlerde kişisel izolasyona dikkat ederek idmanlarına devam ediyor. Oyuncularımızın sağlığı için tüm tedbirleri aldık. Bu çalışmalar sahada takım halinde yapılacak idmanların yeri tutmasa da TFF’nin yeni maç programını ilan ettiği an mümkün olan en üst düzeyde olmayı hedefliyoruz. İlerleyen günlerde açıklanacak programa göre hareket edeceğiz.’’ dedi.