U-19 takımımızda mücadele eden genç futbolcularımızdan; stoper Tugay Gündem, orta saha oyuncumuz Cem Özgener, forvet Nurettin Küçükdeniz ve kaleci Mustafa Çalışkan kulübümüz ile sözleşme imzalayarak profesyonel futbol kariyerlerine başlamışlardır. Profesyonel kariyerlerine adım atan genç yeteneklerimize başarılar dileriz.

İmza töreninde konuşma yapan Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu “O kadar imza törenine katıldım ama beni en fazla heyecanlandıran imza töreninin bugün olduğunu söyleyebilirim. Çünkü kulübümüzün geçmişinde her zaman alt yapısından oyuncu yetiştirme kimliği olduğu için bugün yine gurur yaşıyoruz. Ne büyük bir gurur ki bugün ki imza törenimiz haricinden bir esastan daha bahsetmek istiyorum. Kulübün varlığını yaratan şey geçmişi, tarihidir. Özellikle Cem kardeşimden bahsetmek istiyorum. Dedesi kulübümüzde başkanlık yaptı, babası kulübümüzde başkanlık yaptı ve bugün kendisinin burada profesyonel futbol kariyeri için sözleşme imzalaması beni ayrıca gururlandırıyor. Bir kulübün, bir çınarın en büyük varlığının şahitti budur. Biz nesiller boyunca kulübümüze hizmet etmeye devam edeceğiz. Bir diğer güzel konuda kulübümüzün teknik direktörü de alt yapımızdan yetişmiş Sn. Mustafa Denizli, kulübümüzün Sportif Direktörü ’de alt yapımızda yetişmiş, burada oynamış Sn. İbrahim Akın, bende kulübümüzün alt yapısında basketbol oynadım. Şu an kulübümüzün başkanı, teknik direktörü, sportif direktörü hepsi Altay alt yapımızdan yetişmiş ve şimdi burada alt yapımızdan yetişen genç kardeşlerimizde profesyonel sözleşme imzalıyoruz. Gururluyuz, mutluyuz.” ifadeleri kullandı.

İmza töreninde konuşma yapan Sportif Direktörümüz Sn. İbrahim Akın “ Böyle bir anı yaşadığım için çok mutluyum. Kulübümüze çok küçük yaşta girdim, tekrar döndüğümde birçok şeyi başarmak için gelmiştim. Genç kardeşlerimizin de bu bayrağı bizden daha da ileriye götüreceklerine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.