Teknik Direktörümüz Sn. Mustafa Denizli, Süper Lig’in ilk devresini değerlendirmek üzere basın mensupları ile Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısıyla bir araya geldi.

“Sene başında Süper Lig’e çıkmanın heyecanını büyük bir sevinç ve gururla yaşadık. Süper Lig için yönetimle yaptığımız programda şartları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Aylarca kulübümüze fayda sağlayacak futbolcuların seçimi için uğraştık ve sonunda Süper Lig’in en düşük bütçesiyle bir kadro kurduk. Lige düşündüğümüzden çok daha iyi bir başlangıç yaptık. İlerleyen haftalarda kötü bir seriye girdik. İyi oynadığımız bazı maçları kaybettik. Tabloya baktığımız zaman bu kadar uzun süreli grafiği eğik olan bir takım, hala tehlike bölgesinin üzerindeyse bu bizim için ciddi bir olumlu veridir. Büyük bir mücadelenin içindeyiz. Bütün bir hayatımın geçtiği ve stadına adımın verildiği bir kulüpte stadyumun ilk iki maçında puan alamadık. Camia ve taraftar üzerinde bunun etkileri çok büyük ama özellikle benim üzerimde ne gibi etkiler oluşturduğunu bilmeniz mümkün değil.

Ocak ayının başlarında büyük bir mücadelenin içine giriyoruz. İlk yarıda oynadığımız dış saha maçlarının çokluğu ve rakiplerle ilgili bağlantımız bizim belki zorlu bir ilk yarı geçirmemize neden oldu. Bu sonuçlar hepimizi fazlasıyla üzdü, hatta sağlığımızı bozacak duruma kadar getirdi. Taraftarımızın üzüldüğü maçlar oldu ama unutmayın ki ben de bu takımın taraftarıyım. Burada yaşadıklarım benim için çok farklı boyutta. Camianın bizden neler beklediğini biliyoruz. Rakiplerimizin bir futbolcuya ödediği bonservis parasına biz bir takım kurduk. Alternatifi fazla olmayan, büyük mücadele veren, oynadığı futbolla tüm futbolseverlere zevk veren ve yaşadığı sıkıntılarla grafiği inişte olan bir takım. Bu bizi asla ümitsizliğe sevk etmez. İkinci yarıya zorluklar içerisinde başlayacağız. Çok fazla alternatifi olan bir takım olmadığımız için sürekli oynayan oyuncularımızın sakat ve cezalı olduğu zaman kadronuzda önemli ölçüde değişikliğe gidiyoruz. Bunlar bizi asla yıldırmaz.

İkinci yarıda alt sıralarımızda bulunan rakiplerin tamamıyla ve Yakın çevremizde olan takımlarla evimizde oynuyoruz. Bunları iyi değerlendirmemiz lazım. Bu değerlendirme içerisinde yönetimle aynı paralelde hareket etmemiz lazım. Başkan elinden gelen gayreti her türlü gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde kendisiyle uzun bir toplantı yaptık. Şartlar gereği transfer tahtamız kapalı ama başkanımız bunu büyük ölçüde bertaraf edecek. Altyapıdan 5 oyuncumuz var, onları da bu mücadelenin içerisine yavaş yavaş sokacağız.

Perşembe günü Türkiye Kupası’nın bu turdaki en güçlü takımlarının eşleştiği bir mücadele çıkacağız. 9 Ocak’ta da ciddi bir lig mücadelenin içerisine gireceğiz. Ben bu mücadeleye hazırım. Futbolcularım da hazır, camia da hazır. Bu kulübün adının önünde ‘Büyük’ sıfatı var. Bu sıfat rastgele alınmış bir sıfat değildir. Bunun en fazla farkında olan insanlardan biriyim. Bu geçiş dönemini en az zararla atlatmanın hesabını yapıyoruz. Benim bu takımdan hiçbir şekilde kuşkum olmadı. En kötü dönemimizde tablomuz bu ise biz neler yapabileceğimizi gösterdik. Taraftarımız bu takımın oynadığı futboldan memnun olduğunu defalarca gösterdi. Bu taraftar desteğini bu takımdan hiçbir şekilde esirgemesin. Arada eleştiriler her zaman olacaktır. Adımı taşıyan evimizde alacağımız ilk galibiyet, benim büyük ölçüde psikolojik ve gelecekle ilgili düşüncelerimi pozitife çevirecektir. Bana şu anda her şeyini bu takım için ortaya koyacak futbolculara ihtiyacım var. Kayserispor maçında takımda sürekliliği olan İbrahim, Murat ve Pinares’ten yoksun çıkacağız. Afrika kupasına çağırılacak futbolcularımız olabilir. Fakat bu da bizim üzerimizde herhangi bir olumsuzluk oluşturmuyor.

Bütün gençliğimiz geçtiği stadyuma adımın verilmesi beni çok mutlu ediyor. Burası benim evim. Bunun yanında sadece Altay’da yaşadıklarımla değil, Türk futbolunda yaşadıklarımla buraya benim adım verildi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burası bizim evimiz, Altay hep büyük kaldı ve kalmaya da devam edecektir.

Şartlar el verirse 2 Türk futbolcu transferi yapmak istiyoruz. Aradığımız futbolcu profili eksik olduğumuz bölgelerde görev yapabilecek futbolcular. Transfer tahtası açılmazsa da karalar bağlamayız. Biz kan kusarız, kızılcık şerbeti içtik deriz. Burada çıktığımız bir maçta mide kanaması geçirdiğim maçta kulübede dimdik ayaktaydım. Yaşadığımı bir ben bir de Allah bilir. Bu mücadelenin içerisinde her şeyimizi bu kulübe vermeye hazırız. Benim hayatım hep savaşmakla geçti.” ifadelerine yer verdi.