Takım kaptanlarımızdan Özgür Özkaya, liglerin yeniden başlamasıyla kalan 6 maçın hepsini kazanmaya talip olduklarını ve Süper Lig’e yükselmek istediklerini söyledi.
Korona salgını nedeniyle liglerin süresiz ertelenmesinin ardından İstanbul’daki ailesinin yanına dönen tecrübeli oyuncumuz, çalışmalarına bireysel olarak devam ettiğini ifade etti.

FUTBOLU ÖZLEDİM

Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak’ın belirlediği program dahilinde çalışmalarını sürdüren Özgür Özkaya, “Haftalık antrenman programları bize iletiliyor. Yaşadığım sitenin koşu parkurunda koşularımı sürdürüyorum. Bu süreçte kilo almadan hazır bir şekilde geri dönmek istiyorum. Yaşanan salgının bir an önce bitmesini diliyorum. Futbolu ve maç atmosferini çok özledim. Umarım yeniden başladığımızda maçlarımızı taraftarımızın önünde oynayabiliriz.” dedi.

HAZİRAN AYINDA LİGLER BAŞLAYABİLİR

Futbol camiasında liglerin haziran ayının ikinci haftasında başlayabileceğinin konuşulduğunu dile getiren tecrübeli savunmacı, “Mayıs ayının ilk haftasında tüm takımlar toplanabilir. Biz de idarecilerimiz ve hocalarımızdan haber bekliyoruz. Bize ne zaman gelin derlerse o an tesislerde bir araya gelip toplanırız” şeklinde konuştu.


SÜPER LİG’İ İSTİYORUZ

Sezon içinde inişli çıkışlı bir grafik sergilemelerine rağmen teknik direktörlük görevine Yalçın Koşukavak’ın gelmesinden sonra iyi bir seri yakaladıklarını vurgulayan Özkaya, Süper Lig yolundaki iddialarını ise şu sözlerle açıkladı: “Yalçın hocanın gelmesinden sonra takım olarak son haftalarda iyi bir çıkışımız vardı. Takım olarak sezon başında belirlemiş olduğumuz hedefe kilitlendik. Kalan 6 maçın hepsini kazanmaya talibiz. Bu arayı psikolojik olarak iyi geçirenler başarılı olacaktır. Altay olarak Süper Lig’e çıkma hedefimiz var ve biz buna inandık. Ligler yeniden başladığında iyi performans gösterip mutlu sona ulaşan taraf olmak istiyoruz. Bunu başarabilecek güçlü ve kaliteli bir kadromuz da var. Taraftarlarımız da bize inansınlar ve her zaman yanımızda olsunlar”