Altay’ımızın başarılı stoperi Abdülhamit Yıldız, kariyerinde Kasımpaşa ile yaşadığı Süper Lig’e çıkma atmosferinin aynısını Altay’da yakaladığını söyledi.

Korona salgınından dolayı liglere ara verilmesinden sonra İstanbul’a ailesinin yanına döndüğünü kaydeden 32 yaşındaki oyuncumuz, “Teknik heyetimizin vermiş olduğu antrenmanları yapıyoruz. Koşu bandında ve bisiklet ile çalışıyorum. Zaman zaman evimin bahçesinde de çalışıyorum. Elbet bunlar yeterli değil. Yarın lig başlayacak olsa birçok futbolcu sıkıntıya girer ve 90 dakikayı çıkaramaz. Fiziksel hazırlığın yanında mental olarak da hazır olan ve kadro derinliğine sahip ekipler bir adım öne çıkacak” dedi.

TAKIMDA ŞAMPİYONLUK HAVASI VAR

2011-2012 sezonunda Kasımpaşa ile Süper Lig’e yükseldikleri dönemin aynısını şu anda Büyük Altay camiasında da yaşandığını kaydeden başarılı stoper, “Devre arasında Altay’a katıldım. Kasımpaşa ile yaşadığım şampiyonluk havasının aynısını şu anda Altay’da yaşıyorum. Gaziemir Tesisleri’nde tüm çalışanlarda çok samimi bir hava var, bu da beni çok mutlu ediyor. Yolun sonundaki şampiyonluklar işte böyle geliyor. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, içeride oynadığımız maçlardan önce ‘İster tesiste kamp yapın, ister otelde’ önerisi getirdiği zaman tüm futbolcular tesislerde kalmak istiyor. Tesislerimizde tam bir aile ortamı var. Kariyerimde değişik takımlarda forma giydim. Birçok yerde idmanlarda kavga olduğunu gördüm ama Altay’da böyle bir şeye rastlamadım.  Ben burada yaşadığım bu güzel ortamın aynısını Kasımpaşa’da şampiyonluk yaşadığım sezon görmüştüm. Şu anda burada da aynısını yaşıyorum” dedi.

KALAN HER MAÇ FİNAL OLACAK

Liglere ara verilmeden önce çok iyi bir hava yakaladıklarını vurgulayan Abdülhamit Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son 6 haftada Yalçın Koşukavak ile çok iyi bir çıkışımız vardı. Korona nedeniyle liglere ara verilmesi dezavantajımız olabilir. Kalan 6 maçı küçük bir play-off gibi düşünebiliriz. Maçlar tekrar başladığında kim iyi hazırlanmışsa Süper Lig’e o yükselir”

TEK HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Tecrübeli oyuncumuz, Altay forması altında şampiyonluk yaşamak istediğini belirterek, “Takım olarak tek hedefimiz Süper Lig’e yükselmek. Şunu açıkça söyleyebilirim Yalçın Koşukavak gelmeden önceki bakış açısı ile şimdiki bakış açısı çok farklı. Yalçın hocadan önce herkes play-off hesabı yaparken şimdi ilk ikiden çıkama ihtimalimiz var. Hocamız bize çok iyi taktik idmanları yaptırıyor. Hocanın oynatmak istediği sisteme takımda alıştı.” şeklinde konuştu.

ALTAY ÇOK ÖNEMLİ BİR CAMİA

Altay taraftarından da övgüyle bahseden tecrübeli oyuncu, “2015-2018 yılları arasında Karşıyaka’da oynarken Altay taraftarının ne kadar büyük olduğunu biliyordum. O taraftarın önünde oynamak istemiştim. O isteğim nasip oldu. Altay taraftarı Bornova’da oynadığımız maçlarda bize hep destek oldu. Onların desteği ile çevirdiğimiz maçlarımız çok oldu. Ligler yeniden başladığında taraftarımız önünde oynayabilirsek büyük avantajımız olur. Onların desteğini görmek çok güzel. Ben her zaman maçtan önce maçı kazanıp sonrasında taraftarımızla galibiyeti kutlamak isterim. O günleri özledim” dedi.