7 yıl aradan sonra 1. Lig’ e dönen Altayımız, geçtiğimiz yıl elde ettiği şampiyonluğu, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen gecede coşkuyla kutladı.

Üst üste elde ettiği 2 şampiyonlukla Süper Lig hedefine 1 adım daha yaklaşan Büyük Altay, Altay Sosyal Dayanışma Derneğimiz ve 1914 Taraftarlar Derneğimiz’in katkılarıyla düzenlenen gecede gövde gösterisi yaptı. Son iki sezonda gelen iki şampiyonluğu kutlamak ve yeni sezonda Camiamız’ın birlikteliğini göstermek için Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen gecede yaklaşık 2500 Altay sevdalısı Sedat Yüce ve Musicana Band eşliğinde coşku dolu anlar yaşadı. Dev organizasyona Teknik Direktörümüz Alper Avcı ve ekibiyle A Takım oyuncularımız tam kadro katıldı. Siyah-Beyazlı taraftarlarımız şampiyonluk kupası ve oyuncularımızla fotoğraf çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

BAŞKANIMIZDAN BİRLİK MESAJI

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, yeni sezonda zor bir ligde mücadele edeceğimizi, camiamızın vereceği desteğin yine en büyük artı olacağını söyledi. Sabır ve destek beklediklerini kaydeden Ekmekçioğlu; ‘‘Geçtiğimiz sezon Gümüşhanespor ile oynanan final maçında kırk bin yüreğin desteğiyle hak ettiğimiz şampiyonluğa ulaştık. Aynı tablonun tekrarı ile başarılı bir sezon geçirip mücadelemizle takdir toplayacağımıza kuşkum yok.’’ dedi. Ekmekçioğlu; ‘‘Son iki yılda yakaladığımız sportif, idari ve mali başarı, Büyük Altayımız’ın 105. kuruluş yıldönümü olan 16 Ocak 2019’da Mabedimiz; Altay Alsancak Stadı’na geçtiğimizde taçlanacaktır. Bu konuda bize desteğini esirgemeyen tüm yöneticilerimiz başta olmak üzere İzmir Milletvekillerimiz Hamza Dağ, Atilla Kaya ve Alpay Özalan’a teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu. Destek ve geceye katılımları için Bornova Belediye Başkanı Olgun Attila ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a da teşekkür eden Ekmekçioğlu, elde ettikleri başarıda emeği geçen tüm oyuncularımız, Cüneyt Biçer ve İsmet Taşdemir başta olmak üzere tüm teknik adamlar ve kulüp çalışanlarını da unutmadı.

TARAFTARIMIZDAN MEŞALE ŞOV

Sahneye son olarak geçtiğimiz sezonun son 4 haftasında ateşten gömlek giyerek Altayımız’ı şampiyonluk rotasında tutan Sportif Direktörümüz Sn. Özden Töraydın ile organizasyonu düzenleyen Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Aybars Akoğlu, Altay 1914 Taraftarlar Derneği Başkanı Murat Göl ve tribün liderimiz Aytaç Başçı’yı çağıran Ekmekçioğlu, takım kaptanımız Murat Uluç ile birlikte şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı. Taraftarlarımızın meşale şovuyla gündüze dönen Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki coşku Sedat Yüce ve Musicana Band’ın sahnesiyle geç saatlere kadar sürdü.

İZMİRLİ SANATÇILARDAN BÜYÜK ALTAY’A YENİ MARŞ

Bu yıl İzmir’i Spor Toto 1. Lig’de temsil edecek ekibimiz için İzmirli sanatçılar yeni bir marş besteledi. Söz ve müziği Aydın Tonya’ya ait olan marş ilk kez Sedat Yüce tarafından okunurken, siyah-beyazlı taraftarlarımız yeni marşı defalarca tekrarlattı.