Takım kaptanımız Özgür Özkaya, ligde hedefe giden bir yola girdiklerini ve kalan 6 maçı kazanıp Büyük Altay’ı layık olduğu Süper Lig’e çıkarmak istediklerini söyledi.

A Spor’un canlı yayınına katılan tecrübeli oyuncumuz, geçen hafta başında korona testine tabi tutulduklarını hatırlatarak, “Geçen pazartesi günü tesislerimizde bir araya geldik. Perşembe günü test sonuçları negatif çıktıktan sonra gruplar halinde çalışmalara başladık. Sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Henüz ikili mücadele şeklinde idman yapmıyoruz” dedi.

KENDİMİ GAYET İYİ HİSSEDİYORUM

Korona salgını nedeniyle liglere ara verilmesinden sonra Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak’ın kendilerine vermiş olduğu program dahilinde çalıştığını kaydeden tecrübeli sol bekimiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Liglere verilen arada kendimi hazır tuttum ve antrenmanlara iyi bir şekilde döndüm. Şu anda kendimi gayet iyi hissediyorum. Bence bu arayı hem psikolojik hem de fiziksel olarak hazır geçirenler ligler başladığında bunu avantaja çevireceklerdir”

Özkaya, Korona virüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın süreci iyi yönettiğini ifade etti.

BAŞKANIMIZ HER GÜN YANIMIZDA

Liglerin başlama takvimi açıklanmasından önce ve sonrasında Başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun her zaman yanlarında olduğunu belirten kaptanımız, “Kulüp olarak TFF’nin bize göndermiş olduğu tüm kurallara uyuyoruz. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu ve idarecilerimiz her zaman yanımızda oldular. Çalışmalara başlamadan önce dezenfekte çalışmaları yapıldı. Bizlerin sağlıklı bir şekilde idman yapması için uygun bir ortam hazırlandı. 12 Haziran’da başlayacak karşılaşmalara en iyi şekilde hazırlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Liglere ara verilmeden önce iyi bir hava yakaladıklarını hatırlatan Özgür Özkaya, “Altay gibi büyük bir camiada takım kaptanlığı yapıyorum. Hedefe giden bir yola kilitlenmiş durumdayız. Takım arkadaşlarım da çok istekli takımı bir yere kadar getirdik. Bu süreçte 8 aylık bir emek var. Ligi oynanıp bunu ödüllendirmemiz gerekiyor. Kalan 6 maçta en iyi sonucu alıp Altay’ı layık olduğu Süper Lig’e yükseltmek istiyoruz” dedi.