Kulüp Başkanımız Sn.  Özgür Ekmekçioğlu, korona salgınından ötürü ara verilen liglerin, öncelikle insan sağlığı odağında maçların tamamlanarak sona ermesi gerektiğini söyledi.

Göztepe Başkan vekili Talat Papatya, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı ve Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge ile katıldığı radyo programında açıklamalarda bulunan Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, yaşanan süreci yakından takip ettiklerini belirterek, “Şu anda günümüz interaktif bir şekilde geçiyor. Oyuncularımız evlerinde verilen program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor. Yine oyuncularımız tesislere gelip bireysel bir şekilde idmanlarına devam ediyor. Bu çalışmaları yaparken de tesislerde tüm önlemleri aldık. Yine tesislerimizde de her gün dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Bizim takımda kimsede korona virüsü çıkmadı. Oyuncularımız, antrenörlerimiz ve çalışanlarımız bu konuda çok titiz. Süreçleri çok yakından takip ediyoruz” dedi.

TFF’nin yönettiği sürece tabi olduklarını kaydeden Başkan Ekmekçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Organizasyon anlamında Futbol Federasyonu’ndan bazı açıklamalar bekliyoruz. Ligler ne zaman başlayacak, 30 Mayıs’ta sona erecek kontratların durumu ne olacak gibi. Yabancı oyuncular salgının yayılmasının ardından ailelerinin yanına dönmek istediler ancak yurt dışı uçuşları iptal olunca burada kalmak zorunda kaldılar. Liglerin eylül ayında başlaması geç olur. Bir şekilde bu maçların oynanması gerekiyor ve bu durum sonsuza kadar böyle gidemez. Gerek havaların iyileşmesi gerekse toplumun bu sürece uyum sağlamasından dolayı bu sürecin kısa sürede biteceğine inanıyorum. Nüfusumuzun Avrupa’ya göre genç ve dinamik olması da sürecin olumlu yönde gitmesine katkı sunuyor”

SAĞLIK ALT YAPIMIZIN İYİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ekmekçioğlu, yaşanan süreçte Türkiye’nin sağlık alt yapısının ne kadar iyi olduğunu ve zaman zaman tartışmalara neden olan şehir hastanelerinin de ne kadar doğru bir yatırım olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

EN DOĞRU KARARI HÜKÜMET VERECEKTİR

Özgür Ekmekçioğlu, bazı kesimler tarafından dile getirilen ‘Maçlar Antalya’da oynansın’ görüşüne de “Antalya’da oynanması yerine İzmir’de oynanabilir. Herkesin kendi evinde oynamak istemesi en doğal hakkıdır. Bu konuda en doğru kararı hükümetimiz verecektir”

SÜPER LİG’DE İZMİR DERBİSİ OYNAYALIM

Öte yandan Başkan Ekmekçioğlu’nun canlı yayındaki ‘Buradan bir derbi çıkar ama’ sözlerine Göztepe Başkanvekili Talat Papatya, “Güzel bir derbi olur. Keşke çıksa’ karşılığına Ekmekçioğlu “Kısmet olsa önümüzdeki sezon bir derbi yapsak. Ne güzel olur. Süper Lig de bir derbi yapalım” değerlendirmesiyle Altay’ın süper lig iddiasını bir kez daha yineledi.