Altay’ımızın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şirinyer İdman Yurdu ile birlikte organize ettiği “Özel Çocuklar Yeşil Sahada” etkinliği, Akıncılar Futbol Okulumuzda gerçekleşti. 10-16 Mayıs Engeliler Haftası nedeniyle düzenlenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahaya çıkan özel çocuklarımız, futbol ile dolu unutulmaz bir günü geride bırakırlarken; kendilerini izleyen aileleri ve arkadaşlarına da keyifli anlar yaşattılar.

Ahmet Şefika Kilimci ve Hamdi Dalan Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Moris Bencuya Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin yer aldığı etkinliği Altyapı Direktörümüz Mahmut Gözüaçık, Futbol Okulları Direktörümüz Beytullah Yılmaz ve Kurumsal İletişim Direktörümüz Can Erbesler’in yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile hayırsever iş insanı Moris Bencuya da izledi.

Dans gösterileri, maçlar ve penaltı yarışmaları ile renklenen günde, Altyapı Direktörümüz Mahmut Gözüaçık ve Kurumsal İletişim Direktörümüz Can Erbesler, geçmiş yıllarda Altay’ımızda yöneticilik de yapan Yüksek Divan Kurulu üyemiz Sn. Moris Bencuya’ya isminin yazılı olduğu formamızı hediye ettiler.