Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, takımdaki bütün oyuncularımızın liglerin bir an önce oynanmasını istediğini söyledi.

Yayıncı kuruluşun canlı yayınına katılan Başkanımız, liglerin ne zaman başlayacağı, takımdaki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

BÜTÜN HAYATIMIZ DEĞİŞTİ

Korana virüsten sonra bütün herkesin hayatının değiştiğini ifade eden Altay Spor Kulübü Başkanı, “Maçların oynanmasını özledik. Bütün planımız hayat düzenimiz değişti. Gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz” dedi.

AVRUPA’DA LİGLERİN TESCİL EDİLMESİNE YORUM

Öte yandan Avrupa’da bazı ülkelerin ligleri tescil etmesini ve aynı durumun Türkiye’de de bazı kesimler tarafından istenmesine Başkanımız Ekmekçioğlu, şu yorumu yaptı:

“Şu anda Türkiye’de herkes akşam saatlerinde Sağlık Bakanı’nın yapacağı açıklamaları bekliyor. Açıklamalardan da görüyoruz ki Türkiye, bu virüsle mücadele konusunda Avrupa’ya ders verdik. Hükümet bu süreci iyi yönetti. Türkiye’de yapılan sağlık yatırımların ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Onların almış olduğu kararların dışında futbolun oynanabileceği kararını vererek Avrupa’ya ders veririz diye düşünüyorum. Doktorlar her zaman güvenli tarafta kalmayı tercih ediyorlar fakat futbolun bizim hayatımızda çok önemli bir yeri var. İnsanların psikolojisinin de düşünülmesi gerekiyor. Dışarda bir hayat var ve bu hayat devam ediyor. Risk grubunda yer alanların evde kalmalarını zaten herkes gibi bizde tavsiye ediyoruz. Buna alışmak ve bir yerden başlamamız gerekiyor. Maçların oynanması konusunda Cumhurbaşkanı, Hükümet, Bilim Kurulu ve TFF bir karar verecektir. Verecekleri kararla da Avrupa’ya ders verebiliriz”

GELİRLERİMİZ AZALDI

Liglerin ara verilmesinden sonra bütün kulüplerin gelirlerinde azalmalar olduğunu ifade eden Ekmekçioğlu, “Yaşanan sürecin ekonomik sıkıntıları ortaya çıkmaya başladı. Gelirlerimiz azalırken giderlerimiz sabit bir şekilde duruyor. Süper Lig kulüpleri gibi fazla maaş yükümüz bulunmuyor ama biz de oyuncularımıza ödemeler yapıyoruz. Yabancı oyuncu sayımız üst lige göre az olduğu için giderimiz az. Yerli oyuncularla da maç başına anlaşmalar yapmıştık. Kulüp olarak zaten dengeli bir bütçemiz var. Reel bir bütçe ile yolumuza devam ediyoruz”

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: MAÇLARIN BİR ŞEHİRDE OYNANMASI ZOR

Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, maçların tekrar başladığında bir şehirde oynatılması fikrine ise şu cevabı verdi: “Maçlar başlarsa nerede oynanacak çok konuşulan konulardan bir tanesi. Antalya’da oynanabileceği konuşuluyor ama 129 tane takım var. Bunların hepsini nasıl Antalya’da oynatacağız. Antalya sadece bir ligi kaldırabilir. Yine mevsim gereği Antalya’da o mevsimde maçların nasıl oynanacağını tartışmamız gerekiyor. Birkaç şehirde oynanma planlaması yapılabilir. Maçların oynanması kararı verilirse TFF, gerekli organizasyonları yapabilir”

FUTBOLCULARIMIZ MAÇLARIN BİR AN ÖNCE OYNANMASINI İSTİYOR

Korana virüs süreci başladığı andan itibaren daha fazla tesislerimize gittiğini ve oyuncularla daha sık görüştüğünü belirten Başkanımız Ekmekçioğlu, “Tüm oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Özellikle yabancı oyuncularla görüşüp durumu onlara aktarıyoruz. Yine yabancı oyuncularımızın kendi ülkelerine verdikleri röportajlarda Türkiye’nin çok güvenli olduğu yönünde açıklamaları oluyor. Bu onların burada güvende olduğunu gösteriyor. Korona sürecinde çoğu yabancı oyuncumuz ülkesi yerine burada kalmak istediğini söyledi. Gitmek isteyenlerde ailesini getirmek için izin istemişti. Oyuncularla yaptığımı görüşmede ‘Keşke biz orada değil ailemiz burada olsaydı diyorlar” Oyuncularla çok iyi bir işbirliği yaptık. Oyuncularımızın motivasyonları hiç düşmedi. Bir an önce maçların oynanmasını istediklerini dile getiriyorlar. Kulüpte de onlar adına çok güvenli bir ortam oluşturduk. Oyuncularımız motivasyon olarak bir an önce liglerin oynanmasını istiyorlar.”