Oğluna “Altay” adını verecek kadar siyah beyazlı renklere bağlı olan, 1976-1979 yıllarında formamızı giyen unutulmaz futbolcumuz Muzaffer Etçil’in vefat haberini üzülerek almış bulunmaktayız. Merhum Etçil’e, Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm spor kamuoyuna başsağlığı dileriz.

Siyah beyaz renklere olan aşkıyla tanınan Arap Muzaffer, 1976-1979 yıllarında 3 sezon Altay formasını giydi.

Muzaffer Etçil, Beşiktaş ve Manisaspor’a da uzun yıllar hizmet etti. Altay’da top koşturduğu dönemde ikiz çocuğu olacağını öğrenince birine “Altay”, diğerine “Kartal” ismini verecek kadar siyah beyazlı renklere bağlıydı. Ancak o dönem tek çocuğu olduğu için isim seçimini “Altay”dan yana kullanmıştı.

Siyah beyaz renklere olan sevdası, bir Altay – Beşiktaş maçında unutulmaz bir anıya dönüşmüştü. Muzaffer Etçil: “Beşiktaş’tan Altay’a geldim. İzmir Atatürk Stadı’nda Beşiktaş’la oynuyoruz. Tribünlerde 45-50 bin seyirci var. Maçın ilk yarısı golsüz sona erdi. Maçın devre arasında koridordayız. Bizim başkanımız Esin Özgener ve Beşiktaş’ın Başkanı Mustafa Üstünkaya var. Beşiktaş’ın başkanı Mustafa Üstünkaya bana dönerek, “Muzaffer bizim evladımız, bize gol atmaz” dedi. Ben de başkanım denk gelirse atarım dedim. Sanki içime doğmuştu. Maçın 70. dakikasında golü attım ve maçı 1-0 kazandık. Beşiktaş adına çok üzüldüm. Ancak Altay adına sevindim.”

Etçil, 18 Şubat 2022’de 74 yaşında hayata gözlerini yumdu…