Kulübümüz; Altay Akademimizde formamızı giyen genç oyuncumuz Mehmet Onur Yıldız ile ilk profesyonel sözleşmesini 3 yıllık olarak imzaladı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Murat Pervane, genç evladımız Mehmet Onur Yıldız ve kıymetli ailesi ile Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’mizde bir araya geldi.

Başta ailesine böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür eden başkanımız Sn. Murat Pervane, sevgi ve saygısını asla kaybetmeyen, saha içi ve saha dışı çalışma azmi ve karakteri ile kendi yaş gruplarına da örnek olan Mehmet Onur Yıldız’ın profesyonel olmasında emeği olan başta kıymetli ailesi olmak üzere herkese şahsım ve kulübüm adına çok teşekkür ederim. Akademi takımlarımızdan nice Mehmet Onur’lar çıkartmak ve onları önce Büyük Altay’ımıza sonra ülke futboluna kazandırmak istiyoruz. Gelecekte Futbol A Takımımızın başarılarında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Mehmet Onur’un önünde uzun bir futbol kariyeri var. Çıkmış olduğu bu yeni kariyer yolcuğunda Büyük Altay forması ile başarılı bir futbol yaşantısı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncumuz Mehmet Onur Yıldız “Şu an yaşadığım heyecanı anlatmak hiç kolay değil. Tam olarak hayalini kurduğum anı yaşıyorum. Bana değer veren kulübümüze, başkanımıza, teknik ve idari kadromuza, tüm hocalarımıza, futbolcu abilerime, altyapımızda bulunan tüm futbolcu kardeşlerime üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kulübümüzde futbol yaşantısına başlayan, başarılı olan, milli takımlarda forma giyen çok büyük kariyerli futbolcu abilerim var. Ben de adımı o isimler arasına yazdırmak ve Büyük Altay’ımız için başarılı olmayı çok istiyorum. Bunun için çok çalışacağıma söz veriyorum.“ dedi.

Yıldız ailesi ise “Bizim için çok duygusal ve gurur dolu bir gün yaşıyoruz. Mehmet Onur’un futbolu ve Altay’ı ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Bu resmi evrakların aslında bizim için bir önemi yok. Biz evladımızı en başında güvendiğimiz için siyah beyazlı renklere Büyük Altay’a emanet ettik. Başta başkanımıza, kulübümüze ve evladımıza bu gururu bizlere yaşattıkları için çok teşekkür ederiz. Umarım Mehmet Onur oynadığı futbol ve attığı gollerle herkesi mutlu eder. Hepinize tekrar çok teşekkür ederiz”. dedi.

İlk profesyonel sözleşmesine imza atan genç oyuncumuz Mehmet Onur Yıldız’a formamızla nice başarılar dileriz.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.