Kulübümüzün unutulmaz başkanlarından, duayen iş adamı Merhum Mazhar Zorlu, ölümünün 15. yılında özlemle anıldı.

Hacılarkırı Mezarlığı’nda yer alan aile kabristanında gerçekleşen anma törenine, Zorlu ailesi, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, camiamızın önde gelen isimleri, Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Ege Plast çalışanları, İzmir sporuna yıllarca emek vermiş birçok spor adamı ve Mazhar Zorlu’nun sevenleri katıldı.

Sancar Maruflu’nun yönetiminde devam eden törende duygulu anlar yaşandı. Altayımızın sembol futbolcularından Ayfer Elmastaşoğlu ve Mahmut Evren konuşmalarında; Mazhar Zorlu’nun, sanayiciliği, işadamlığı, spor yöneticiliği ve hayırseverliğini anılarını aktararak paylaştılar.

Kemal Zorlu ise babası Mazhar Zorlu’nun hayatı boyunca İzmir’in sosyal yaşamı ve siyasetinde vefa duygusu yüksek bir insan olduğunu belirterek Mazhar Zorlu’nun adını taşıyan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin kendileri için en önemli servet olduğunu ifade etti.

Kulüp Başkanlığı döneminde vefat eden Mazhar Zorlu’nun Altay kadar tüm İzmir için de yeri doldurulamayacak bir değer olduğunu söyleyen Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar ise camianın en kısa sürede hak ettiği Süper Lig’e çıkarak, Kemal Zorlu, Esin Özgener, Rıdvan Burteçin ve Erdoğan Tözge’nin bıraktığı manevi mirasa layık konuma geleceğine inandığını ifade etti.