Kulübümüzün efsane başkanlarından Rıdvan Burteçin, vefatının 19. yılında kabri başında anıldı.

Işıkkent Kabristanı’nda düzenlenen anma törenine, Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Taşpınar, Yönetim Kurulu üyemiz Av. Sn. Cem Torunoğlu, Kurumsal İletişim Direktörümüz Sn. Can Erbesler, Merhum Burteçin’in eşi Sn. Gülen Burteçin, oğlu Sn. Fatih Burteçin, torunu Sn. Beliz Burteçin ve Altay 1914 Taraftarlar Derneği’ni temsilen Sn. Murat Şumar katıldı.

Camianın unutulmaz başkanlarından “lejyoner” lakaplı Rıdvan Burteçin’in futbolda adalet ve centilmenlik kavramları ile anıldığını belirten Kulüp Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu; ‘‘Biz Altaylılar, hepimiz akrabayız sözü ile camiamızın büyüklüğünü her daim hatırlamamızı sağlayan, dik duruşu ile Futbolda Ahlak Meşalesini yakan Merhum Başkanlarımızdan Rıdvan Burteçin’i aramızdan ayrılışının 19.yılında saygı, sevgi ve rahmet ile anıyoruz. Rıdvan Burteçin 1964 yılında İstanbul’da Galatasaray ile oynanacak Türkiye Kupası final maçı öncesi gelişen masa başı değişiklikler nedeniyle kupayı kaybetmek pahasına takımımızı final maçına çıkarmamış ve tarihe geçen ‘‘Kupayı kaybettik, ama ahlak mücadelemizin meşalesini yaktık ve onu asla söndürmeyeceğiz! sözünü söylemiştir. Bu ahlak meşalesinin ışığında bize emanet edilen kulübümüzü camiamızın değerleri doğrultusunda ileriye taşıyacağız.’’ şeklinde konuştu.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Ahmet Taşpınar ise Merhum Rıdvan Burteçin ile birlikte çalışma şansı bulduğunu ve kendisinden büyük tecrübe edindiğini belirtirken; Burteçin’in oğlu Fatih Burteçin ise Altay kulübünün kendileri için bir aile olduğunu söyleyerek Başkan Ekmekçioğlu’nun kısa sürede yakaladığı başarı grafiğinin kendilerini çok sevindirdiğini kaydetti.