Bulgar stoper Ivan Ivanov’a imza attırarak dış transfere start veren BÜYÜK ALTAYIMIZ, Teknik Direktörümüz Alper Avcı, takım kaptanımız Murat Uluç ve Metin Yüksel’in ardından Denizlispor ile sözleşmesi sona eren Hollandalı golcü Leandro Kappel ile anlaşmaya vardı.

Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ve Sportif Direktörümüz Sayın Özden Töraydın ile 2 yıllık sözleşmeye imza atan Surinam asıllı Hollandalı futbolcu, son 2 sezondur büyük ivme yakalayan Altayımız gibi büyük ve başarı hedefleyen bir camiaya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Futbola AFC Amsterdam’da başlayan Kappel, ülkesinde Volendam forması giydikten sonra Yunanistan’da Doxa Dramas’a transfer oldu. Daha sonra Portekiz ekibi Braga’da görev alan 1989 doğumlu Kappel, Yunanistan’da Panetolikos ve son 2 sezonda Denizlispor formalarını terletti. Denizlispor’da ilk yılında 32 maçta 8 gol atan Leandro Kappel, geçen sezon 27 karşılaşmada 6 kez rakip fileleri sarstı. Hollandalı hücumcu sağ kanadın yanı sıra sol kanat ve santrfor olarak da görev alıyor.