Kulübümüzün seçimli olağanüstü genel kurulu bugün İzmir Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nde gerçekleşti.

Divan Başkanlığı’nı Erdinç Altınyeleklioğlu’nun yaptığı kongre, vefat eden Rozlin Aruh ve unutulmaz yöneticimiz Serdar Özdar’ın anılmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Başkanımız Levent Doğanoğlu yaparken, Genel Sekreterimiz Avukat Çağatay Akar da faaliyet raporunu sunumla üyelere anlattı. Sunumun ardından eski başkanlarımızdan Mehmet Erdoğan, Ahmet Taşpınar ve Ömer Hızlıok ile Yüksek Divan Kurulu Üyesi Murat Bora Dülger üyelerimize önemli mesajlar verdi.

Başkanımız Levent Doğanoğlu, veda konuşmasında “Formasını giydiğim bir takımda yönetici olarak şampiyonluk yaşamak müthiş bir duygu. Kendi adıma büyük fedakârlıklar yaptım. Belki hepsini yerine koyabileceğim ama kızıma ayıramadığım zamanı asla telafi edemeyeceğim” dedi ve büyük alkış aldı. Doğanoğlu, Özgür Ekmekçioğlu’nu ise özel olarak alkışladı ve “Benim hakkım sana helaldir” diye konuştu. 

Genel Sekreterimiz Çağatay Akar sunum sonrasında özel bir konuşma yaparak “Bizim alnımız açık. Sosyal medyadan sürekli yazanlar gibi konuşmadık” dedi. Akar’ın faaliyet raporunun ardından Denetleme Kurulu Üyesi Hakan Güvener ise denetleme raporunu üyelerimizle paylaştı. 

Kürsüye en son ise görevi Doğanoğlu’na bırakan Özgür Ekmekçioğlu çıktı. Üyeler Ekmekçioğlu’nu dakikalarca ayakta alkışladı. 

Ekmekçioğlu, genel kurulda yaşanan gerginlik nedeniyle üzgün olduğunu vurgulayarak “Çok uzun zamandır kulübümüze zarar vermemek için susuyorum. Bugüne kadar kimsenin ihanetini anlatmadım. Kimseyi satmadım. Sustum. İçime attım şimdi ben kötü oldum. Bugün ise söze nereden başlayacağımı bilemiyorum. Tam altı yıl oldu. Başkan olduğum gün çocuğum olsa bugün okula başlardı. Zamana böyle bakınca süreyi daha net anlayabiliyorsunuz. Altay markasını korumak için gecemizi gündüzümüze kattık. Geldiğimiz gün 250 olan futbol okulu öğrenci sayımızı 15 bine çıkardık. Burada para kazanmayı değil, sokaklardaki Altay armalı çocuk sayısını artırmayı hedefledik. Bugün Londra’da bile Altaylı çocuk var” dedi. 

Ekmekçioğlu, stadımıza Mustafa Denizli’nin isminin verilme sürecini de tüm detaylarıyla üyelerle paylaştı ve ayakta alkışlandı. Ekmekçioğlu, Mustafa Denizli’nin göreve getirilmesi ve ayrılmasıyla ilgili detayları da tek tek anlattı. 

Ekmekçioğlu’nun mali tablo ve yaşananlarla ilgili konuşması da sık sık ayakta alkışlarla kesildi. Ekmekçioğlu sunumunda tüm gelir giderleri madde madde üyelere anlattı. 

Ekmekçioğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Altay’ın marka değeri her şeyin üzerindedir. Bu markanın sosyal medyada zedelenmesine veya genel kurul salonunda asla izin vermedim. Altı yıl önce göreve gelirken yedi yılda Süper Lig’e çıkacağımızı açıkladığımızda kimse inanmadı. Hedeflediğimiz her şeyi gerçekleştirdik. Kendimizi değil kulübümüzün geleceğini düşündük. Tek derdim Altay oldu. COVID nedeniyle öleceğimi düşündüğüm günün ertesinde maça geldim. Yeğenimin cenazesini bırakıp maça geldim. Kulübe ayırdığım zamanı ona ayırmadığım için kendimi asla affetmeyeceğim. Ama Altay sevgisi böyle bir şey. Ben mi seviyorum Altay’ı yoksa sosyal medyadan atıp tutanlar mı? Kimseye şahsım ve kulüp hakkında hakaret ettirmem. Önce herkes haddini bilecek. Burası Altay Kulübü, konuşanlar bu büyüklüğü daha anlamadı.”

Konuşmalar sonucunda faaliyet ve denetim kurulu raporları ibra edildi.

Kongre Divanı Başkanı Erdinç Altınyeleklioğlu, saat 14.00’te başlayan kongrenin 19.15’e kadar sürmesi üzerine, “İftar saatinin yaklaşması nedeniyle kongremize, ileri bir tarihte kaldığı yerden devam edeceğiz” dedi.