Liglere verilen mecburi ara öncesi Fatih Karagümrük deplasmanında sakatlanan futbolcumuz Kerim Avcı tedavi sürecinin ardından bireysel çalışmalarına başladı.

Altay’ın 2-0 mağlup kapattığı Karagümrük deplasmanında ilk yarının ardından ikinci yarı başında attığı golle takımımızı ateşleyen ve alınan kritik puanda büyük katkısı olan tecrübeli oyuncumuz zorlu maçın son bölümlerinde sakatlanmış ve arkadaşlarının sırtında stattan ayrılmıştı. 14 Mart tarihinde sakatlık geçiren yıldız oyuncu, tedavi sürecini bitirdikten sonra tek başına koşulara başladığını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

MAÇLARA YETİŞMEK İSTİYORUM

Korona virüs nedeniyle liglerin ertelenmesinin bir anlamda kendisine yaradığını dikkat çeken 30 yaşındaki oyuncu, “Takım olarak iyi bir hava yakalamıştık. Karagümrük deplasmanında golümü attım ancak maçın sonlarına doğru bir şanssız sakatlık yaşadım. Tedavi sürecim gayet iyi geçti. Şu anda düz koşulara başladım. En kısa sürede iyileşmek istiyorum. Şu an tüm takım arkadaşlarım evlerinde çalışıyor. Ben de hocamız ve doktorlarımızın vermiş olduğu program dahilinde çalışıyorum. Liglerin henüz ne zaman başlayacağı tam net değil. Umarım haziran başına kadar tamamen iyileşip sahalara geri döneceğim.” dedi.

SÜPER LİG HEDEFİMİZ VAR

Devre arasında Gaziantep FK’dan transfer edilen ve 9 maçta forma şansı bulan Kerim Avcı, Altay camiası olarak bu sezon Süper Lig hedefleri olduğunu ve bunu gerçekleştirmeyi çok arzuladıklarını sözlerine ekledi.