Süper Lig’in 5. haftasındaki  Göztepe’yi 2-1 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli açıklamalarda bulundu.

“Her iki takımın Süper Lig’de karşılaşmalarının İzmir ve Türk futbolu için bir kazanç olduğunu dile getirdi.
Futbolculuk döneminde de Göztepe ile çok önemli maçlar oynadıklarını kaydeden tecrübeli Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, “İki takım arasındaki rekabet sadece 90 dakikada sahada oldu. Futbolculuk yıllarımda, önemli arkadaşlarım Göztepeli abilerimdi. Bazıları hayatta değil. Hepsini minnetle anıyorum.” dedi.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, karşılaşmada çok yüksek tempoya çıktıklarını belirterek, “Penaltıdan sonra biraz sendeler gibi olduk ancak ikinci yarıda maçın dönmemesi mümkün değil gibi görünüyordu. Altay camiası adına önemli bir maç ve sonuç oldu. Bu rekabet hep böyle güzelliklerle devam eder inşallah.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, bir gazetecinin Marco Paixao ile ilgili sorusu üzerine, “Futbolcularla ilgili ne kadar süre oynar, ne kadar süre oynamaz ön düşüncemiz olmaz, Çalışmalarımızda bunu tayin ederiz, oyunun gidişatına göre tayin ederiz. Bugün süresi biraz daha uzun oldu. O da oyuna girdikten sonra bu süreyi iyi kullandı. Marco geldiğinden beri Altay için son derece önemli bir futbolcu. Devamlı gol atan ve bu ligde de gol atabileceğini gösteren bir oyuncu. Onu belki 90 dakika değil ama özenle kullanmamız lazım. Özel bir golcü. Maçın gidişatına göre oyunun kaderini her an değiştirebilecek bir oyuncu.” yanıtını verdi.