Yönetim kurulumuzun almış olduğu karar neticesinde Gençlik Gelişim Sorumlusu görevine akademi takımımızda yetişerek uzun yıllar formamızı başarıyla giyen, şampiyonluklar yaşayan İbrahim Akın getirilmiştir. Gençlik Gelişim Sorumlumuz İbrahim Akın’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerimizde düzenlenen imza töreninin ardından konuşan Altay Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oğuz Yavaş ”Yetiştirici kimliğimizin bizlere en büyük armağanlarından birisi olan İbrahim Akın’ın tekrar kulübümüzde görev alması bizler için mutluluk verici. Akademi takımlarının ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz sezon hep beraber yaşadık. İbrahim hocamıza ve ekibine yeni görevinde başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Altay Akademi Başkan Yardımcısı Mert Kaya “İbrahim Akın ülkemizin ve kulübümüzün değerli isimlerindendir. İbrahim Akın gibi bir ismin her zaman kulübümüzde görev alması gerektiğine inanıyoruz. Geçtiğimiz sezonda yaşanılan ve tüm Altaylıları üzen ayrılık haberlerinin ardından tekrar kendisini kulübümüze kazandırdığımız için mutluyuz. Altayımız için hayırlısı olsun.” dedi.

Genel Müdürümüz Atakan Atalay “Futbolcu, Gençlik Gelişim Sorumlusu ve Sportif Direktör olarak birlikte görev yaptığım İbrahim Akın ile yeni dönemde tekrar birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni hedeflerimiz adına hayırlı uğurlu olsun.” dedi

Tekrar yuvaya dönmenin heyecanını yaşayan İbrahim Akın ise “Altay, bizi biz yapan en önemli yer. Görev almak hizmet etmek tüm Altaylılar için büyük gurur. Tekrar bu gururu yaşadığım için Yönetim Kurulumuza ve Akademi Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Teknik direktörümüz Tuna Üzümcü, yardımcı antrenörü Fatih Egedik hocamızla beraber tesislerimizde bu sahalarda futbol oynadık. Futbolcu olarak A takıma yükselmenin ne denli büyük bir gurur olduğunu en iyi bilenlerdeniz. Tuna hocamız ile koordineli bir çalışma içinde olacağız. Tek amacımız akademi takımlarımızda yer alan futbolcu evlatlarımızın gelişimine yardımcı olmak, onların seviyelerini yükseltmek ve en önemlisi Altaylılık kültürünü aşılamak olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Teknik direktörümüz Tuna Üzümcü “ İbrahim Akın, kulübümüzün çok değerli ve kıymetli bir üyesidir. Bizler hepimiz Büyük Altay armasına uzun yıllar hizmet veren bu ailenin içerisinde yetişen insanlarız. Hep birlikte akademi takımımızdan A takımımıza genç kardeşlerimizi yetiştirerek öncelikle Büyük Altayımıza ve ülke futboluna hizmet etmelerine yardımcı olacağız. İbrahim hocamız ile her zaman koordineli şekilde çalışmalar yapacağız. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.