Spor Toto 1. Lig’e yükselen Büyük Altayımız’ın tecrübeli ismi İbrahim Akın ile 1 yıllık anlaşma sağlandı.

Altyapıdan yetiştiği kulübümüze 12 yıl sonra dönerek önce 3.Lig’de, son olarak da 2. Lig’de üst üste iki şampiyonluk yaşayan usta krampon Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ve Sportif Direktörümüz Sayın Özden Töraydın ile bir araya gelerek 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Siyah-beyazlı formamızla 3. Lig’de 7 gol atan, 2. Lig’de ise geçen sezon 3 kez rakip fileleri sarsıp şampiyonluk yolunda büyük katkısı olan 34 yaşındaki tecrübeli futbolcumuz, ‘‘Yuvam’’ dediği Altayımız’da kalmaktan ötürü çok mutlu olduğunu söyledi.

Altayımız, mazisi ve temsil ettiği değerler gibi büyük hedeflere koşup hak ettiği Süper Lig’e ulaşacak diyen Akın; ‘‘Bu hedefe ulaşılmasında benim de katkımın olması en büyük dileğim. Bugüne kadarki görüşmelerimizde tarafımdan kaynaklanan bazı yanlış anlaşılmalar oldu. Bu süreçte meydana gelen bilgi kirliliğinden ötürü tüm camiamızdan özür dilerim. Açılan bu yeni sayfa Altayımız için hayırlı olsun. Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ile Sportif Direktörümüz Sayın Özden Töraydın büyük bir sorumluluk ve önemli bir görev üstlendiler. Bugüne kadar üstüne düşen görevi fazlasıyla yapan Başkanımız, oyuncu arkadaşlarım ve Büyük Taraftarımız, camiamızın hak ettiği başarıların teminatı olacaktır.’’ şeklinde konuştu.