Önceki gün 89 yaşında aramızdan ayrılan Kulübümüz ve İzmir’in sembol isimlerinden Erdoğan Tözge, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Alsancak Hocazade Camii’nde Tözge için Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazına; Camiamız başta olmak üzere spor, iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Altay ve Futbol Federasyonu’nun eski başkanlarından Mahmut Özgener, Teknik Direktör Mustafa Denizli, İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, İzmir Milletvekili Atilla Kaya, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, iş adamları Deniz Barçın, Mesut Sancak ve Metin Sancak gibi isimler Tözge Ailesi ve Camiamızı yalnız bırakmadı.
Merhum Erdoğan Tözge kılınan cenaze namazının ardından Işıkkent Mezarlığı’nda toprağa verilirken; Tözge’nin tabutuna Kulüp bayrağımız ve siyah-beyazlı formamız konuldu.

YERİ DOLDURULAMAYACAK BİR KAYIP
Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu yaptığı açıklamada; ‘‘Büyük Altayımız ve İzmir çok önemli bir değerini yitirdi. Merhum Başkanımız Erdoğan Tözge başta olmak üzere aramızdan ayrılmış tüm Altay Sevdalılarının ruhları şad olsun. Erdoğan Tözge tecrübesi ile yönetimimize önemli katkılar verdi. Kendisinin söylediği gibi, Büyükler ölmez… Altayımız’ın duayen ismine Allah’tan rahmet, Camiamız, Tözge Ailesi ve tüm İzmir’e başsağlığı diliyorum.’’ dedi.