Geçtiğimiz sezon kadromuza dahil olan başarılı futbolcumuz Cebrail Karayel, yeni sezonda dikkat çeken performansı ve Süper Lig’de geride kalan 8 haftayı değerlendirdi.

“Her Türk sporcunun hayalidir o milli formayı giymek. Bence hiçbir sporcu hiçbir zaman küsmemeli. Bir sonraki sefer çağrılmak için elimden geleni yapacağım.” dedi.

Sezon başında Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin kendilerine, “Biz yukarıya oynayacağız” dediğini aktaran Cebrail, “Yolumuzdan saptığımızı düşünmüyorum. Gaziantep maçından dolayı milli maç arasına kötü girdik. Ama kendimizi bu hafta affettireceğiz inşallah. Karagümrük karşısında taraftarımızın önünde galip geleceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“Günümüz futbolunu oynayan en iyi takımlardan biriyiz ligde” diyen tecrübeli savunmacı, “Müthiş hızlı bir oyun oynuyoruz. Ben bizi Atletico Madrid’e benzetiyorum. Top bizdeyken oynayan, rakipteyken topun arkasına geçen, alanını koruyan bir takımız. Top bizdeyken bir an önce rakip kaleye gitmeyi çalışıyoruz. Amaç gol atmak. Ne kadar kısa zamanda yaparsak o kadar iyi” şeklinde konuştu.

Milli takıma çağırılma konusunda da konuşan Cebrail, şunları ifade etti:

“Her Türk sporcunun hayalidir o milli formayı giymek. Bence hiçbir sporcu hiçbir zaman küsmemeli. Bu sefer çağrılmadım. Bir sonraki sefer çağrılmak için elimden geleni yapacağım. Çalışmaya devam edeceğim” dedi.