Profesyonel Şube Sorumlumuz Hilmi Bozok, Akhisarspor önünde oldukça önemli bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, “Hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

Pandemi sürecinin ardından Siyah-beyazlı takımımız, TFF 1. Lig’in 28. haftasında kendisi gibi zirve mücadelesi veren Akhisarspor’u 3-1 mağlup ederek ilk iki iddiasını ortaya koydu.

HİLMİ BOZOK: ÇOK ÇALIŞTIK

Liglere ara verilen tarihten itibaren başkanından malzemecisine kadar herkesin yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Bozok, “Pandemi sürecinin başlarındaki belirsizliğe rağmen sanki yarın maç oynanacakmış gibi planlar yaptık. Bu süreçte Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu neredeyse her gün tesislere gelerek futbolcularla yakından ilgilendi. Yine hocamız Yalçın Koşukavak ve ekibi futbolculara izin verdiğimiz süreçte dahi evlerine gitmeden kulüpte mesai yaptılar. Liglerin tekrar oynanacağının açıklamasından sonra herkes bir araya gelerek Akhisarspor maçını nasıl kazanırız planını yaptık. Pazar akşamı da oyuncularımız rakibimizi yenerek çok önemli bir üç puan aldılar” dedi.

HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Akhisarspor maçında oynanan futbol ve alınan üç puanın kendilerini hedeflerine bir adım daha yaklaştırdığını belirten Hilmi Bozok, sözlerini şöyle sürdürdü: “Akhisarspor maçı bizim adımıza çok kritikti. Bizden önce oynanan maçların sonucunu gördükten sonra buradan alınacak üç puanın bizi nereye taşıyacağını da biliyorduk. Teknik ekibimiz ve oyuncularımız bu maça çok iyi hazırlandılar. Uzun süredir maç oynamamış olsak dahi futbolcularımız Bornova Stadı’nda canla başla mücadele ettiler ve üç puanı hanemize yazdırmayı başardılar. Alınan galibiyetten dolayı teknik heyet ve futbolcularımızı tebrik ediyorum.”

Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’nun sezon başında ‘Bu sezon Süper Lig’e çıkmak istiyoruz” hedefini gerçekleştirmek için önlerinde kalan 5 maçın hepsini kazanmak istediklerinin altını çizen Bozok, “Akhisarspor maçı geride kaldı. Artık önümüzdeki Eskişehirspor maçına bakacağız. Eskişehir deplasmanından da üç puanla dönerek, 17 yıldır uzak kaldığımız Süper Lig’e çıkıp Büyük Altay taraftarını mutlu etmek istiyoruz” diye konuştu.