Sportif Direktörümüz Murat Uluç, gelecek hafta sonu Bornova Doğanlar Stadı’nda Akhisarspor’u mağlup ederek Süper Lig hedefimize bir adım daha yaklaşmak istediklerini söyledi.

Siyah-beyazlılarımız, 21 Haziran Pazar günü saat 20:00’da Akhisarspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde sürdürüyor. Akhisarspor ile oynanacak karşılaşmaya her yönüyle hazır olduklarını dile getiren Uluç, “Korona virüs sürecinden önce takım olarak iyi bir hava yakalamıştık. Üst üste aldığımız başarılı sonuçlar vardı. Ancak kimsenin öngöremediği bir salgın süreci yaşandı. 19 Mart 2019 tarihinde ligler ertelendi. Biz de o süreçten sonra oyunculara ilk etapta evlerinde bireysel çalışma programı hazırladık ve bu şekilde çalıştık” dedi.

OYUNCULARIMIZ HAZIR DÖNDÜ

Mayıs ayının ilk haftasından önce tesislerde Korona virüs testlerinin yapıldığını hatırlatan Sportif Direktörümüz Murat Uluç, “Test sonuçlarımızda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Oyuncularımız da hocamız Yalçın Koşukavak’ın kendilerine vermiş olduğu antrenman programını iyi uygulayarak geri döndüler. Mayıs ayının ortasından itibaren takım olarak idmanlara başladık. Futbolcularımızın idmanlarını takip ediyorum. Onların hazır ve istekli olduklarını gördüm” şeklinde konuştu.

TEK HEDEFİMİZ SÜPER LİG

Akhisarspor ile oynayacakları karşılaşmanın hedeflerine ulaşma adına çok önemli olduğunu belirten Uluç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandemi sürecinde herkes çalışmalarını yaptı. Artık söz bir anlamda futbolcularda olacak. Biz Akhisar maçına büyük önem veriyoruz. Rakibimizi yenerek sezon başında belirlemiş olduğumuz Süper Lig’e bir adım daha yaklaşmak istiyoruz. Camia olarak Akhisarspor maçından üç puanla ayrılmak için motive olduk. Bu maçı kayıpsız atlatırsak Süper Lig’in en güçlü adaylarından birisi olacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın”

Murat Uluç, gelecek hafta sonu oynanacak maç öncesinde sakat ve eksik oyuncuları bulunmadığını ifade etti.

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ SEZON SONUNA BIRAKILDI

Öte yandan bazı oyuncularımıza gelen transfer teklifleri hakkında ise Sportif Direktörümüz, şunları ifade etti: “Transfer dönemi olmasa da birçok oyuncumuza transfer teklifleri geliyor. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim olarak şu anda transfer tekliflerine kulağımızı tıkadık. Bizim Altay olarak bir hedefimiz var. Bu Büyük Altay’ı layık olduğu Süper Lig’e çıkarmaktır. Sezon bittikten sonra oyuncularımıza gelen transfer tekliflerini oturup değerlendiririz. Şu anda Altay’da yöneticisinden futbolcusuna kimsenin transferi düşündüğü yok. Tek düşüncemiz takımı Süper Lig’e çıkarmak”