Camiamızın sembol isimlerinden Erdoğan Tözge vefatının 2. yılında, Altay Sosyal Dayanışma Derneği’nin düzenlediği etkinlik ile anıldı.


Kulüp Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, Asbaşkanımız Sabri Sevenoğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Ahmet Taşpınar, Altay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Aybars Akoğlu, Dernek üyeleri ve Tözge Ailesi ile spor ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri, 2017 yılında geçirdiği ameliyat sonrası hayata gözlerini yuman kulübümüzün duayen isimlerinden Merhum Erdoğan Tözge için bir araya geldi.
Duayen gazeteci Sancar Maruflu, törende Tözge’nin spor ve iş adamı kimliğinden öte her anlamda İzmir’i temsil eden büyük bir hayırsever olduğunu söyleyerek, “Tözge, İzmir’in sembol yapılarına imza atan bir mimar, hayırsever bir iş adamı ve en önemlisi sadece Altay için değil, tüm kent sporu için büyük bir kılavuzdu” dedi.
Başkan Özgür Ekmekçioğlu ise Tözge’nin tecrübeleriyle kendilerine her zaman ışık tuttuğunu belirtti. Ekmekçioğlu, “Birlikte çalışma şerefine ulaştığımız Erdoğan Tözge, yani Erdoğan amcamız bizler için büyük bir rehberdi. Onun fikirleri ve nasihatleri gelecek süreçte bize daima ışık olacak” şeklinde konuştu.
Törende Tözge’nin oğlu Galip Tözge de duygusal anlar yaşadı. Galip Tözge, babası Erdoğan Tözge’nin her zaman pozitif bir insan olduğuna vurgu yaparak onu gözyaşlarıyla değil, imza attığı doğrular ve keyifli anılar ile anacaklarını söyledi.

Kulüp başkanlığı döneminde Anadolu’ya ilk Türkiye Kupası’nı getirme başarısı gösteren Erdoğan Tözge’nin 1966-67 sezonunda kazanılan kupa ile yıllar sonra verdiği pozun yer aldığı şövale, gecenin en anlamlı fotoğrafının merkezinde yer alırken, tüm katılımcılar Tözge’yi anma toplantısının finalinde alkışlarla selamladı.