Altay’ımızın tecrübeli oyuncularından Gençer Cansev, yaşadığı sakatlık sonrası tedavi sürecinin günden güne daha iyiye gittiğini söyledi.

Sezonun ilk yarısında Trabzonspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında sakatlanan tecrübeli oyuncu, Altay TV Instagram yayınında Kurumsal İletişim Direktörümüz Can Erbesler’in sorularını cevapladı.

TEDAVİM İYİ GİDİYOR

Yaşadığı sakatlığın ardından uzun süredir takımdan ayrı kalan 31 yaşındaki oyuncu tedavisinin umulandan daha hızlı seyrettiğini belirterek şöyle konuştu: “Takımdan ayrı kalmak çok zor. Koşmayı, takım arkadaşlarımla idman yapmayı özledim. Çok dikkatli çalışıyorum. Bu ay sonunda bir kontrolüm daha olacak. Belki sonrasında top ve saha çalışmalarına başlayabileceğim. Liglerin ertelenmesini kimse istemezdi ama verilen bu ara benim gibi sakatlık yaşayan oyunculara iyi geldi. Herkes ‘Liglere yetişecek misin’ diye soruyor, durumum ay sonundaki kontrollerden sonra belli olacak. Lige yetişip yetişmeyeceğim, liglerin başlama tarihi ile ilgili. Ben sakatlandıktan sonra yeni sezon başını kendime hedef koymuştum. Korona virüs nedeniyle ligler haziran ortasında başlarsa maçlara yetişebilirim.”

PLAY-OFF OYNAMADAN SÜPER LİGE ÇIKARIZ

Tecrübeli oyuncu, sakat olduğu dönemde dahi takım arkadaşlarını hiçbir zaman yalnız bırakmadığını ve erteleme öncesinde ortaya konulan oyunun kendisini mutlu ettiğini kaydetti. Cansev, “Takım arkadaşlarıma inanıyor ve güveniyorum. Herkes bu zorunlu arada kendisine iyi bakacak ve formda dönecek. Lige kaldığımız yerden aynı coşkuyla başlayacağız. Teknik Direktörlüğe Yalçın Koşukavak hocamız geldikten sonra takım olarak iyi sonuçlar aldık, yukarı doğru bir ivme kazandık. Play-off oynamadan direkt ilk ikiden Süper Lig biletini alacağımıza inanıyorum” dedi. Tecrübeli oyuncu, liglerin yeniden başlayacağı hafta, İzmir’de oynayacakları Akhisarspor maçının çok önemli olduğunu ve o maçın kazanılmasının takıma ekstra motivasyon getireceğini dile getirdi.

ALTAY ALSANCAK STADI’NDA FORMA GİYMEYİ HAYAL EDİYORUM.

Altay’ın ikinci yarıda maçlarını oynadığı Doğanlar Stadı’nın taraftarlarımızla takımımıçn bütünleşmesi adına büyük katkı yaptığını belirten Gençer, “Yapımı devam eden Altay Alsancak Stadı’nın hızla tamamlanmasını temenni ediyorum. Alsancak Stadı’nda taraftarıyla bütünleşen bir Altay büyük fark yaratacaktır ve ben de bunun bir parçası olmak istiyorum. Stadımızın bitmesini dört gözle bekliyorum.” dedi.