İnşaat sektörünün önemli firmalarından Folkart, “İzmir’in renkleri tek yürek” adını verdiği destek projesi kapsamında, kulübümüz ve İzmir adına mücadele eden tüm kulüplerle sponsorluk anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında  Süper Lig’de 2021-2022 sezonunda profesyonel futbol takımımızın giyeceği formalarımızın ön göğüs reklam alanında “Folkart” markası yer alacak.

Folkart’ın sponsorluk desteği Swissotel Büyük Efes İzmir Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

MESUT SANCAK: “BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Bugüne kadar güzel İzmir’imiz için, kendi alanımızda çok beğenilen, öncü projeler ürettik. Ama bununla kesinlikle yetinmiyoruz. Biz, özel sektörün ve bizim konumumuzdaki şirketlerin, bulundukları şehre ve ülkeye fayda sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk ve kurumsal hayırseverlik projeleri altına imza atmalarının; kültüre, sanata ve spora destek vermelerinin, çok değerli ve önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.
İzmir’e ve spor kulüplerine destek verdiklerini belirten Sancak, “Güzel İzmir; tam 144 yıl önce; yani 1877 senesinde Türkiye’de ilk futbol karşılaşmasının yapıldığı şehir olma özelliği taşıyor. Bugün bu geçmiş tabloya yakışan, çok önemli bir projeye imza atıyoruz. Hem İzmir’de hem de Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Yine İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (İZVAK) desteği ile şekillenen bu projemizde, İzmir’de faaliyet gösteren ve ikisi süper ligde bulunan 7 takıma birden, ‘forma ana sponsoru’ olmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“AMACIMIZ İZMİR’İ YÜCELTMEK”

“Tek amacımız güzel İzmir’imizi yüceltmek; futbol takımlarımızın mücadelesine ve azmine omuz vermek” diyen Mesut Sancak, şunları söyledi: “Göztepe, Altay, Menemenspor, Bucaspor 1928, Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ve İzmirspor’umuzun futbol yolculuklarına katkı sağlama çabamız, bizi gururlandırıyor. Güzel İzmirlilerin, futboldaki dostluk, barış ve sevgi duyguları ile kucaklaşabilmek için; “İzmir’in Renkleri Tek Yürek” diyoruz. İşte bu nedenle çok mutluyuz. İzmir’e renk veren takımlarımızın değerini, gerçek gücünü vurgulayarak, yeni başarılara imza atmasını, futbola yeni bir soluk getirmesini temenni ediyoruz. Bu vesileyle tüm takımlarımıza, tüm taraftarlara, sporcularımıza ve yöneticilerimize ligde başarılar diliyorum.”

BAŞKANIMIZ ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: TÜRKİYE ÖRNEK ALMALI

Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu ise “Türkiye’de örnek alınan bir dostluk gösteriyoruz. Bence bu alkışa şayan bir durum. Bu ilki gerçekleştiriyoruz, hepimiz aynı masadayız. İzmir’e değer katan Folkart’a teşekkür ediyoruz. Başkan Mesut Sancak’la çok iyi ilişkilerimiz vardır. Mesut Bey daha önce tüm İzmir takımlarına sponsor oldu. Ben 5 yıldır kulüp başkanlığı yapıyorum. Mesut Başkan her ligdeki takıma destek veriyor. Mesut Bey ve ailesi insanlarımıza da yatırım yapıyor. Sancak ailesinden iki kişi yönetimimizde. İzmir’de sponsorluk örnekleri çok fazla. Sancak ailesine böylesine yatırım yaptıkları için çok teşekkür ediyoruz. Burada bulunmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.
Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mesut Sancak ve oğulları yönetim kurulu üyelerimiz Sn. Kerem Sancak ve Sn. Fırat Sancak’a yaşadığımız şampiyonluklarda giydiğimiz siyah beyazlı formalarımızı hediye etti.