Foça’da düzenlenen 15. Türkiye Tiyatro Buluşması açılış gecesinde ödül alanlara Altay forması hediye edildi.

Anadolu’nun en eski antik tiyatrosunun ev sahibi Foça’da düzenlenen 15. Türkiye Tiyatro Buluşması açılış töreni 15 Ağustos akşamı Foça-İtfaiye Meydanında gerçekleşti.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun da katıldığı etkinlikte ödül alan kişilere bu yıl formalarında İzmir ve Kuvâ-yi Milliye temasını işleyen Altay Spor Kulübü’nün forması hediye edildi.

Etkinlikte konuşan Altay Spor Kulübü Genel Sekreteri Berk Hızlıateş, “15. Türkiye Tiyatro Buluşmasında bulunmaktan onur duyuyoruz. Bizleri bu etkinliğe davet eden İzmir Büyükşehir Belediyesine ve Foça Belediyesine ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. İzmir’in kurtuluşunun yüzüncü yılında, milli mücadele yıllarında Altay gibi sportif faaliyetlerini bir kenara bırakıp Kuvayi Milliye saflarına katılmış bir kulübün temsilcisi olarak burada olmaktan onur duyuyorum. Bu yıl formalarımızda İzmir ve Kuvâ-yi Milliye temalarını ön plana çıkardık. Bu sebeple bu formaların ödül olarak sunulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

15. Türkiye Tiyatro Buluşması 15-19 Ağustos tarihleri arasında Foça’da gerçekleşecek. Ücretsiz oyunlar, söyleşiler ve atölye çalışmaları; Kumburnu Plajı kamp alanı, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi, İtfaiye Meydanı ve Beşkapılar Kalesinde gerçekleştirilecek.