Altay’ımızın başarılı sağ beki Erhan Kartal, Korona virüs salgını sona erdikten sonra tüm maçları kazanıp Doğanlar Stadı’nda şampiyonluğu kutlamak istediklerini söyledi.

Altay TV’nin Instagram yayınlarında Kurumsal İletişim Direktörümüz Can Erbesler’in sorularını cevaplayan yıldız oyuncu, Süper Lig yarışı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

LİG BİTİRİLSİN

Yaşanan salgından dolayı şu an evde ve bazen tesislerde çalıştığını dile getiren 27 yaşındaki oyuncu, kamuoyunda zaman zaman gündeme getirilen ‘Ligler bu haliyle tescil edilsin’ söylemlerini “İnsan sağlığı tabi ki çok önemli. Liglerin bitirilmesinden yanayım. Süper Lig yarışında takımlar arasındaki puan farkı çok az. Ligler bu şekilde tescil edilsin söylemleri haksızlık olur. Herkesin düşüncesi sağlıklı bir ortam oluştuktan sonra ligler bitirilmesi yönünde” sözleriyle değerlendirdi.

HAZIR GELEN TAKIM YARIŞI GÖTÜRÜR

Korona virüs ertelemesinin ardından Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak’ın kendilerine vermiş olduğu program dahilinde idmanlarını sürdürdüğünü belirten Erhan Kartal, “Tüm arkadaşlarım ve ben verilen programa uyuyoruz. Her ne kadar çalıştıklarımız takım idmanı kadar olmasa da liglerin yeniden başlayacağı tarihte hazır olmamız lazım. Ligler başladığında kendini hazır tutan takımlar başarılı olacaktır. Haziran ayı ortasında ligler başlayacak gibi gözüküyor. Biz takım olarak hazır döneceğimize inanıyoruz” dedi.

İYİ BİR HAVA YAKALAMIŞTIK

Liglere ara verilmeden önce takım olarak iyi bir hava yakaladıklarını ifade eden Altay’ın başarılı sağ beki, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sezon içinde inişli çıkışlı bir grafiğimiz oldu. Kendi adıma bakarsam Sait Karafırtınalar ofansif futbol oynatan bir teknik adamdı ondan sonra gelen Ali Tandoğan daha çok savunma yaptırıyordu. En son takımın başına gelen Yalçın Koşukavak oyunun her iki yönünü de oynatıyor. Bu da benim başarı grafiğimi arttırdı. Yalçın hocanın gelmesi takımı yukarı yönde etkiledi. Liglere ara verilene kadar iyi bir havamız vardı. Aradan sonra da aynı şekilde kaldığımız yerden başlarız.”

İLK İKİDEN SÜPER LİG NEDEN OLMASIN

TFF Birinci Lig’de bu sezon çekişmeli bir Süper Lig mücadelesi yaşandığını dile getiren Kartal, “8 takım arasında puan farkı çok az. Bu yarışta iki takım dışarda kalacak. İlk iki direkt Süper Lig’e çakacak, diğer dördü play-off oynayacak. Ancak biz dışarda kalacak iki takımdan birisi asla olmayacağız. Diğer takımlara göre çok büyük avantajlarımız var. Hatta kendi aramızdaki sohbetlerde bile ilk ikiden neden Süper Lig’e çıkmayalım diye konuşuyoruz” dedi.

ŞAMPİYONLUĞU DOĞANLAR’DA KUTLARIZ

Altay taraftarı ile arasında iyi bir bağ oluştuğunu da belirten tecrübeli sağ bekimiz, Doğanlar Stadı’nın kendilerine olumlu bir katkı yaptığını vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Altay’a gelmeden önce kulübe sempatim vardı. Takıma katılınca Altay’ın neden bu kadar büyük bir camia olduğunu öğrendim. Sezonun ilk yarısında Menemen’de taraftarın gücünü tam arkamıza alamadık. Bornova Doğanlar Stadı’na geçince aramızda muhteşem bir bağ oluştu. Onlar bizi her ortamda desteklediler. Bu statta yine maçlarımızı kazanıp Süper Lig’e çıkışımızı burada kutlarız.”