Sportif Direktörümüz Tuna Üzümcü ile futbolcularımızdan İbrahim Öztürk, Özgür Özkaya, Marco Paixao, Tugay Gündem ve Yusuf Tekin, SMA savaşçısı küçük Caner’e destek olmak adına ailesinin düzenlediği etkinliğine katıldı.  

Gaziemir Belediyesi Sahası’nda bu akşam saatlerinde düzenlenen etkinliğe katılan futbolcularımız tüm takımımızın imzaladığı formaları Caner ve ailesine teslim etti. Tüm takımımızın imzalamış olduğu formalarımız, sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak olan canlı yayınlarda “Caner’e Umut Ol” kampanyasında açık arttırma ile satılarak tüm geliri Caner’in tedavisi için kullanılacak.

Sportif Direktörümüz Tuna Üzümcü “ Bu gibi durumlarda sessiz kalmayı kabul edemiyoruz. Elimizden geldiğince SMA hastalığının farkındalığı için Altay Spor Kulübü olarak bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu akşam buraya gelerek Caner bebeğin yanında olmak istedik. Umarım formalarımız Caner’in tedavisine az da olsa destek olur. Caner’i sağlığına kavuştuğunda tesislerimizde futbolcularımızla futbol oynamasını görmek tek arzumuz” ifadelerini kullandı.

Kaptanlarımızdan İbrahim Öztürk “ SMA, tedavisi mümkün olan bir durum. Onun için tüm camiamızı destek olmaya davet ediyorum. Önemli olan miktar değil, herkes gücünün yettiği kadarıyla destek olursa bu işi başarabiliriz” dedi.

Marco Paixao taraftardan destek istedi“ Ben de babayım. O yüzden çocuklar anne ve babaları için çok değerli. Herkes yardımcı olursa bu işin üstesinden gelebiliriz, haydi büyük taraftar şimdi Caner’e destek ol” çağrısında bulundu.

Özgür Özkaya ise “ Caner’in tedavisine destek olmak için yapmanız gereken şey çok kolay. Sadece telefonumuzdan atacağımız kısa bir SMS ile genç bir kardeşimizin evladımızın savaşına destek verebilirsiniz. Tüm camiamızdan “CANER” yazıp 2330’a SMS göndermesini rica ediyorum. Birlikten kuvvet doğar.” dedi.