Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına girdiğimiz bu özel haftada, Misak-ı Millinin mimarı olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kuvayi Milliyenin tüm neferlerini saygı ve minnetle anıyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin daha da güçlenerek ilelebet var olmasını temenni ediyoruz.

Kulübümüz, camiamızın da dikkatle takip ettiği üzere Süper Ligden düştüğü sezondan bu yana zorlu günlerden geçmektedir.

2021-2022 sezonunda büyük bir borç yükü ile Süper ligden düşen kulübümüz, kayyuma gitme noktasında iken, camianın kendi dinamikleri ve desteği ile yönetim kurulu listesi oluşturup göreve gelmiştir. Sezon içerisinde yönetim kurulu, teknik, idari kadrosu ve futbolcusunun özverisiyle büyük bir başarı sağlayarak ligde kalınmıştır.

Aynı sorunlar ve ekonomik zorluklarla Olağan Genel Kurula gidilmiş, tüm camia büyükleri ve dinamikleri ile iletişime geçilmiş, Kulübümüzü bu zorlu süreçten çıkaracak bir yol haritası çizilmesi için yoğun mesai sarf edilmiştir. Yapılan görüşmeler sonucunda, Altay’ımızın mevcut ekonomik şartlara uyum sağlayabilmesi adına adımlar atılması, Yüksek Divan Kurulumuzun öncülüğünde, şirketleşmesi, yeni kaynaklar yaratılmasının elzem olduğu konusunda fikir birliğine varılmış ve şirketleşme ile ilgili görev dağılımı yapılarak yola çıkılmıştır. Gerçekleşen Genel kurulda başka bir Yönetim Kurulu adayının da çıkmaması sonrasında göreve seçilmiştir. Genel kurul öncesi yapılan görüşmelerde şirketleşme konusunda aktif görev almayı taahhüt eden camiamızın tanınmış isimleri Yönetim Kurulu ve Divan Kurulumuzun hiç bir çağrısına karşılık vermemiş, kulübün en zor günlerinde kendi tabiri ile elini taşın altına koymamıştır.

Şirketleşme kararının alınmasından sonra bir genel kurul üyemiz iptal davası açmış olup dava süreci devam etmektedir

Altay Spor Kulübü ilkelerinden ödün vermeden, mali yükü büyütmeden, kulübün ekonomik yapısını güçlendirmek adına idari, hukuki ve sportif kararlar almış, geçtiğimiz sezonki başarıda pay sahibi tüm sporcularını kulübün mevcut gücü doğrultusunda kaybetmemeye çalışmıştır. Ekonomik anlamda sponsorluk anlaşmalarından ligin üzerinde anlaşmalar yapılarak büyük başarı sağlanmıştır. Fakat geçmiş dönemlerden gelen mali yükün çok fazla olmasından dolayı bu anlaşmalar ancak günü kurtarmaya yetmiştir.

Yeni sezon maalesef sportif anlamda başarısızlıkla başlamış olup, alınan kötü sonuçlar camiamızı, Kulübün sorunlarından ve içinde bulunduğu gerçeklerden uzaklaştırmıştır. Sorun net olarak bellidir. Nereden geldiği ve nasıl çözüleceği de bellidir. Ekonomik ve kurumsal anlamda yeni düzene uygun çözümler bulmak şarttır. Yönetim Kurulu Başkanımız geçen hafta canlı yayında da bu söylemlerini tekrarlamıştır. Asıl olan Kulübümüz ve geleceğidir. Yönetim Kurulu kulübe zaman kazandırmak, Yüksek Divan Kurulu da kendi misyon ve ilişkileri doğrultusunda Kulübe yeni bir vizyon ekonomi katmak adına çok önemli adımlar atmıştır.

Sportif olarak kaybedilen hiçbir şeyin olmadığı, daha önümüzde 25 maçın olduğunu tüm camiaya hatırlatmak isteriz.

Geldiğimiz noktada, tüm eleştirileri ve yaşadığımız zorlukları camiamıza aktarabilmek ve ortak bir çözüm bulabilmek adına Yönetim Kurulu olarak Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldığımızı tüm camiamıza duyuruyoruz. Yaklaşık 1,5 senedir kulübümüze zaman kazandırmak için verdiğimiz emekleri ve Kulübün gerçeklerini camiamızın takdirine sunuyoruz.

Genel Kurul ile ilgili detayları gün içerisinde paylaşacağız. Bu kararın tüm Camiamıza bir uyanış, özeleştiri, sorumluluk ve birliktelik getirmesini diliyoruz. Armanın onurunu korumak adına tüm ALTAYLILARI kulübe sahip çıkmaya çağırıyoruz…

Son olarak 29 Ekim Pazar günü, Cumhuriyetimizin 100. Yılında oynayacağımız sezonun en önemli maçına Valimizi, Belediye Başkanlarını, tüm İzmir milletvekillerini ve bürokratlarını, camiamızın eski başkanlarını ve yöneticilerini, Büyük Altay’ı kalbinde hisseden küskün, kızgın dahi olsa tüm taraftarlarını, takımımızın yanında görmek, 110 yıllık Asırlık Çınarı desteklemeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla