Kulübümüzün içinde bulunduğu durumu sürekli olarak paylaştık. Bir yandan geçmişten gelen borçların yarattığı ödeme baskısıyla mücadele ederken bir yandan da takımımızı bir arada tutmaya çalıştık. Ancak yüksek enflasyon ve döviz kuruyla sürekli artan borç ve maliyetlerle karşı karşıyayız.

Süleyman Özkaral olarak geçtiğimiz sezon ve bu sezon kayıp vermeden devam edebilmek için tüm gövdemi taşın altına koydum.

Şartlar her geçen gün ağırlaşırken, sponsorluk geliri elde edebilmekte zorlaştı. Kulübümüzün Süper Lig’de ve öncesindeki sezonlarında tıklım tıklım olan tribünleri, sezon başından beri fiyatları uygun tutmamıza rağmen boş kaldı. Altay büyük bir kültür büyük bir camia. Cumhuriyet’in kurulmasında pay sahibi olan İzmir’in en önemli değerlerinden bir tanesi.

Fakat Türkiye’nin ve İzmir’in bu değeri iki yıldır yapılan tüm birlik ve destek çağrılarına rağmen yalnız bırakıldı. İzmir’in tüm milletvekilleri, tüm belediyeleri, tüm siyasi partileri, tüm odaları ve önde gelenleriyle yaptığımız görüşmelerde, diğer yarıştığımız kulüplerin şehirlerinden aldığı desteklerin aksine bizler sadece başarı dilekleriyle yetindik.

Oysaki şehrimizin tüm dinamikleri Süper Lig’e yükseldiğimizde bu kulübün fotoğrafında yer aldı. Başarı fotoğrafımızda yer alan tüm paydaşların şu anda da yanımızda yer almaları gerekmiyor mu?

Elimizde olmayan sebeplerden dolayı yaşanan olumsuzluklardan en asgari şekilde etkilenerek geleceğin Altay’ını inşa etme çabamızın devam ettiği bilinmelidir.

Kulübümüzün her futbolcusuna ihtiyacı vardır. Fakat 110 yıllık koca çınarın transfer yasağı olduğunun bilinmesine rağmen bazı kulüpler aylardır futbolcularımızı ayartmaya çalışmaktadır. Hatta sonrasında da bir şekilde transferlerini sağlamaktadırlar. Bu kulüplerin daha sonra hesaplaşılmak üzere not edildiğini özellikle belirtmek isteriz.

Teknik direktörümüz Yusuf Şimşek bizim için çok kıymetli. Her ne kadar sosyal medya üzerinden ayrılık açıklaması yapsa da gün içerisinde tekrar görüşerek durumu netleştireceğiz.

Kulübümüz içerisinde herkes her şeyini Altay’a adamış durumda mücadele veriyor. Lütfen artık kenetlenin ve ilk 11’e bakmadan tribündeki yerinizi alın.

Sevgi ve saygılarımla.
Süleyman Özkaral
Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı