ALTAY Sosyal Dayanışma Spor Kulübü Derneği tarafından, siyah beyazlı camianın sembol isimlerinden Erdoğan Tözge anısına verilen, Erdoğan Tözge Hizmet Ödülü”nün 7.sini oyuncumuz Özgür Özkaya alırken “Ender Türk Gelecek Vadeden Yönetici” ise Altay Voleybol ve ASD yöneticisi Yasemin Mütevellioğlu Büyükalpelli aldı.

Alsancak’ta bulunan dernek binasında düzenlenen geceye bir çok yönetici ve eski futbolcu katıldı. Bu yıl 7.si düzenlenen gecede Özgür Özkaya ödülünü ASD eski başkanı Aybars Akoğlu’nun elinden aldı. Ödül sonrası heyecanını gizleyemeyen Özkaya “Altı sezondur “Büyük Altay” formasını terletmekten hiç bir zaman yorulmadım. Bana bu gururu yaşattığınız için çok teşekkürler. Altay forması altında her maça çıkarken tüylerim diken diken oluyor, bu kulüpte oynamaktan çok mutluyum. Kaptan Aytekin, Büyük Mustafa ve Orhan Üstündağ’ın taktığı kaptanlık pazubandını takmaktan gurur duyuyorum. “Erdoğan Tözge Hizmet Ödülü” benim için çok anlamlı. Erdoğan Tözge’nin söylediği gibi “Büyükler Ölmez” dedi.

Gecede konuşan Altay Sosyal Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Tahsin Karahan ise “Zor günlerden geçiyoruz, zor günleri nasıl atlatacağımızı çok iyi biliyoruz. Altay iyi değilse bizler de iyi değiliz. Yeni dönemden umutluyuz. En kısa sürede çok daha güçlü ve kararlı döneceğiz” dedi.

Geçmiş dönem ASD başkanlığı yapmış olan Dr. Aybars Akoğlu, “ Altay, Cumhuriyetin kurucu ekibinin yer aldığı bir kulüp. Geriye dönüp baktığımızda geleceğimize ışık tutan birçok efsane isim ile karşılaşıyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ve kudret ile geleceğe çok daha inançlı bakmamız gerek” diyerek sözlerini tamamladıktan sonra organizasyona katılan misafirlerden büyük alkış aldı.