TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Büyük Altayımız’ın 104. kuruluş yıldönümü büyük coşkuyla kutlandı.

Altay 1914 Taraftarlar Derneği’nin organize ettiği Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen kutlamaya yağmura rağmen binlerce taraftarımız katıldı. Üzerinde, “Şanlı Şerefli 104 Yıl” yazılı bir pankart açan taraftarlarımızın kutlamasına Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu ve yönetim kurulu üyelerimiz de katıldı. İzmir Emniyeti, sahil şeridinde meşale yakılmasına izin vermezken, siyah-beyaz renklere gönül verenler konser alanında tezahüratlar ve marşlarla kulübümüzün yeni yaşını kutladı.
Daha sonra ise Altay Sosyal Dayanışma Derneği’nin Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlediği balo da geniş katılıma sahne oldu. Gecede 104. yıl pastası kesilirken, hep birlikte Altay Marşı’nı seslendiren davetliler şampiyonluk şarkıları söyledi. Organizasyonda Teknik Direktörümüz Sn. İsmet Taşdemir ve Sportif Direktörümüz Sn. Özden Töraydın da yer aldı.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila Altay’ın bu sezon 1. Lig’e çıkmasını dileyerek, “Büyük Altay’a büyük başarılar diliyorum. Bir an önce hak ettiği yer olan Süper Lig’e çıkarak İzmir’i aydınlattığı gibi tüm Türkiye’yi aydınlatacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Baloda 1. Erdoğan Tözge Hizmet Ödülü’nü merhum Tözge’nin oğlu Galip Tözge’nin elinden alan Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Bu sene de birlik ve beraberlik içinde olalım, her zamankinden daha fazla kenetlenelim. Birbirimizi destek olalım ve gönlümüzden geçeni yaşayalım” dedi.
ASDD Başkanı Sn. Aybars Akoğlu ise Altay’ın kendileri için bir kulüpten çok yaşam tarzı ve kültür mirası olduğunu ifade etti.