Yedi yıl aradan sonra 1. Lig’e dönen Büyük Altayımız’da Teknik Direktörlük görevine Konya Anadolu Selçukspor’dan Alper Avcı getirilirken; iç transferde ise takım kaptanımız Murat Uluç sözleşme yeniledi.

Yönetimimiz transferde Bulgar stoper İvan İvanov’un ardından 2. imzayı genç teknik adam Alper Avcı’ya attırdı. Ligde hedefe oynayan bir takım kurmak için harekete geçen Büyük Altayımız, 2009-10 sezonunda kulübümüzde Fuat Yaman’ın yardımcılığını yapan Avcı ile 1 yıllığına el sıkıştı.

Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ve Sportif Direktörümüz Sayın Özden Töraydın ile bir araya gelen Alper Avcı, Özgür Ekmekçioğlu başkanlığında büyük ivme yakalayan Altayımız’a gelmekten büyük gurur duyduğunu söyledi. Türkiye’de en genç UEFA Pro Lisans sahibi Teknik Direktör unvanını taşıyan Alper Avcı; ‘‘2 sezondur kazanılan şampiyonlukları yine hedefe oynayacak bir yapılanma ile taçlandıracağız. Camiamız ve İzmir’i yakından tanımam büyük avantaj olacak. Doğru yapılanmanın olduğu yerde başarı mutlaka gelecektir. İlk etapta yönetimimiz ile transfer konusunda istişarede bulunacağız. Attığımız imza Büyük Altayımız’a hayırlı olsun.’’ dedi.

KAPTAN ULUÇ’TAN BOŞ MUKAVELE JESTİ

Büyük Altayımız iç transferde ise ilk imzayı 2 sezondur yaşanan şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan kaptanımız Murat Uluç’a attırdı. Kulüp Başkanımız Sayın Özgür Ekmekçioğlu ile sözleşme yenileyen tecrübeli golcü; ‘‘Kariyerimin başlangıcı olan ve en büyük mutlulukları yaşadığım kulübüm Büyük Altay’a vefa borcumu ödemek için bir sezon daha devam etmek istedim. Altayımız’ı layık olduğu yere taşımak adına büyük özveri gösteren Özgür Başkanımız ile maddi konuları bir kenara bıraktık. Boş mukaveleye attığım imza kariyerimin en hızlı ve tereddütsüz imzası oldu. Yönetimimiz bugüne kadar üstüne düşeni fazlasıyla yaptı ve yapacaktır. Hayırlı olsun.’’ şeklinde konuştu.

Uluç’un devam kararının kendilerini fazlasıyla memnun ettiğini söyleyen Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu ise; ‘‘Kaptanımız sergilediği performans ve takıma yaptığı ağabeylik ile bizler için çok değerli bir isim. Bu imza Murat Uluç’un yüreğindeki Altaylılık Ruhunu bir kez daha ispatladı. Yeni sezonun hazırlıklarına hız veriyoruz. Camiamızın bize verdiği desteğin artarak devamı bu sezonda da en büyük gücümüz olacak.’’ dedi.