İzmir’in asırlık çınarı Altayımız, 104’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başladı.

Sabah saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen ilk törene; Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Taşpınar, As Başkanımız Sn. Sabri Sevenoğlu, Sportif Direktörümüz Sn. Özden Töraydın, kulüp yöneticilerimizden; Sn. Ahmet Erboy ve Sn. Hilmi Bozok, Kulüp Müdürümüz Sn. Atakan Atalay, Sosyal Dayanışma Derneği Başkanımız Sn. Dr. Aybars Akoğlu, 1914 Taraftarlar Derneği Başkanımız Sn. Deniz Gökkaya ile altyapı oyuncularımız, antrenörlerimiz ve taraftarlarımız katıldı. Ebediyete intikal eden Büyük Altaylılar ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İzmir Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Akademi Ligleri’nde mücadele eden futbolcularımızla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra yaptığı konuşmada; ‘‘Cumhuriyetimizin kuruluşu için nice mücadeleler vermiş Altay’ın başkanlığını yapmak, bu makamda olmak benim için çok büyük bir onur. Altay sadece bir futbol takımı değil, bir spor kulübüdür. Bu güzel ailenin içinde yer almanın ve Büyük Altayımız’ı hak ettiği hedefe yönlendirmenin gururunu yaşıyorum’’ dedi. Başkan Ekmekçioğlu, geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden Camiamızın sembol isimlerinden merhum Erdoğan Tözge’nin eksikliğini derinden hissettiklerini belirterek; ‘‘Vazifemiz Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmaktır. Bu bilinçle; sadece profesyonel liglerde değil, en alt yaş gruplarını içine alacak şekilde topyekün bir başarıyı hedefledik. Geçtiğimiz sezon A takımımızın elde ettiği şampiyonluk yanında şu an 77 merkezde 10bin’in üzerine çıkan minik Altaylılardan oluşan dev futbol okulu yapılanmamız Türkiye çapında özlenen Büyük Altayımız’ın geri dönüşü namına atılmış en önemli adımdır. Şu an sizlere Türkiye’nin 4 bir köşesinden, Büyük Altay formasını sırtında taşımaktan gurur duyan binlerce çocuğumuzun selamını aktarıyorum. Kurucularımız başta olmak üzere, geçmişte Büyük Altayımız için emek vermiş herkese minnet, saygı ve şükranlarımı sunarım.’’ şeklinde konuştu.

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sn. Ahmet Taşpınar ise konuşmasında Altayımız’ın ilklerin takımı olduğunu dile getirerek, Türkiye’de adının önünde ‘‘Büyük’’ sıfatı kullanılan tek kulüp olduklarını vurguladı. Taşpınar, gün içinde gerçekleştirilecek 104. Yıl kutlamaları için büyük emek sarf eden Kulüp Yönetimi, Altay Sosyal Dayanışma Derneği ve Altay 1914 Taraftarlar Derneği yöneticilerine teşekkür etti.