Kuruluşunun 108. yıl dönümünü kutlayan kulübümüzde Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, isminin başında ‘‘Büyük’’ sıfatıyla anılan Altay Spor Kulübü’nün büyüklüğünün, Cumhuriyetimizi meydana getiren kuruluş amacı ve bu uğurda verilen mücadeleden geldiğini kaydetti.

Kulübün 108. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende kulüp Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, genç futbolcularla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Vefat eden Altaylılar ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu.

Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için büyük mücadeleler vermiş Altay’ın başkanlığını yapmanın kendisi adına çok büyük bir onur olduğunu söyledi.

Altaylılık kültürünü gelecek nesillere aktarmanın en büyük görevleri olduğunu kaydeden Ekmekçioğlu; ‘‘Büyük Altay ve Cumhuriyetimizin temellerini atan isimler Vasıf Çınar, Şükrü Saraçoğlu ve Mustafa Necati’dir. Altay bu nedenle büyüktür. Kurtuluş Savaşı’mızda etkin rol oynayan kişiler Altaylıdır ve Altay bu nedenle büyüktür. Türkiye Kupası’nı kazanan ilk Anadolu takımı olan Altay, 108 yıl boyunca yaşadığı tüm zorluklara rağmen sapasağlam ayaktadır ve bu nedenle büyüktür. Fırtınaya dayanan ağacın gövdesi değil kökleridir. Altay kökleri tüm ülkeyi satan güçlü bir kulüptür, bu nedenle büyüktür.’’ dedi.

EKMEKÇİOĞLU’NDAN BİRLİK MESAJI

Törende Altay Futbol Okulları’nda eğitim alan genç oyuncularla bir araya gelen Başkan Ekmekçioğlu; ‘‘Türk futboluna yüzlerce genç yetiştiren kulübümüz bugün burada da geleceğin yıldızları ile el ele. Bugün bizler 108. yılımızı kutluyoruz ama çocuklarımız ve torunlarımız yüzlerce yaşı kutlayacak ve Altay ismi nesilden nesile büyüyecek. Biz birlikte oldukça her zorluğun üstesinden geliriz. Yeter ki bir ve beraber olalım.’’ ifadelerini kullandı.

Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sabri Sevenoğlu, kulübün efsane kaptanlarında Ayfer Elmastaşoğlu, Altyapı Koordinatörü Zafer Bilgetay, Altay Sosyal Dayanışma Derneği ve Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle Futbol Okulları ve Altay Futbol Akademisi öğrencilerinin katıldığı tören, Altay Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.