‘‘ŞEREFLİ, KOCA ÜLKÜMÜZ’’ BÜYÜK ALTAY’ımızın 106. kuruluş yıl dönümü kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda, Ulu Önder Atatürk’ün manevi huzurunda düzenlenen tören ile başladı.

Çelenk koyma töreni ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene; As Başkanımız Sabri Sevenoğlu, Yönetim Kurulu üyelerimiz, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Ahmet Taşpınar, Altay Sosyal Dayanışma Derneği Başkanımız Aybars Akoğlu ve dernek üyeleri, Ayfer Elmastaşoğlu, Zafer Bilgetay, Orhan Üstündağ ve Toprak Kırtoğlu gibi eski futbolcularımız, Altay 1914 Taraftarlar Derneğimiz, Altyapı Direktörümüz Mahmut Gözüaçık, Futbol okulu öğrencilerimiz ile altyapı oyuncularımız katıldı.


As Başkanımız Sabri Sevenoğlu, 106. yıl coşkusunu tüm Altay sevdalılarının yüreklerinde yaşayıp, farklı etkinliklerle yaklaşık bir hafta önceden başlayan ve asırlık mazimize yakışır kutlama etkinliklerinde görev alan Altaylılara teşekkür etti.


Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Ahmet Taşpınar ise, efsane futbolculardan minik sporculara kadar herkesin bir arada olduğu bir tören gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyük Altay’ın tarihini hepimiz biliyoruz, Altayımız ilklerin kulübü. Genç sporcu kardeşlerimiz Altay’ın geleceği. Altay’a hizmet etmiş insanlar olarak kulübümüzü yaşatacağız. Nice yıllara Altay” diye konuştu.