Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, lige verilen aranın ardından siyah beyazlı ekibimiz için sezonun yeniden başlayacağını vurgularken, akademi tesisleri, sosyal projeler ve lisanslı ürünler mağazasındaki yeniliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.  

Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu, milli maç nedeniyle lige verilen aradan sonra siyah beyazlı takım için sezonun yeniden başlayacağını vurguladı. İttifak Holding Konyaspor maçındaki koreografi ve destek için taraftara teşekkür eden, futbolcuları yenilgiye rağmen tebrik eden Ekmekçioğlu, “Biz birlikte güçlüyüz. Her zorluğun üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Konyaspor maçında ilk adımımızı attık, Göztepe derbisiyle birlikte sezona yeniden başlayacağız” diye konuştu.

ALTAY FUTBOL AKADEMİSİ TESİSLERİ

Lig devam ederken arka planda çok sayıda projenin kurgulandığını belirten Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Altay Futbol Akademisi Tesisleri arazisinde son aşamaya gelindiğini müjdeledi. “Bornova, Torbalı, Sarnıç, Çiçekliköy, Kemalpaşa ve Kaynaklar’da tesise uygun araziler tespit edilip görüşmeleri tamamlandı. Altay Futbol Akademisi, çok önemli bir önceliğimiz. Yüksek Divan Kurulumuz ile birlikte Altay’ın yarınlarını garanti altına alacak bir akademi yapılanmasını kurmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜK ALTAY KREASYONU GELİYOR

Taraftarın ihtiyacına daha hızlı bir şekilde yanıt vermek amacıyla Altay 19on4 Lisanslı Ürünler Mağazası çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirten Ekmekçioğlu, “Yaklaşık iki aydır yeni sezon ürün koleksiyonu üzerinde çalışılıyor. Hazırlanan Büyük Altay kreasyonu, lisanslı ürünler mağazacılığında yeni bir dönem başlatacak. Talatpaşa Bulvarı’ndaki mağazamızı stadımıza taşırken, hem web alış veriş hem de instagram üzerinden satış yapılacak sistemi daha da geliştiriyoruz” dedi.

İLETİŞİM BÜLTENLERİ HAZIRLANIYOR

Başta mali yapı olmak üzere, camiayı düzenli olarak bilgilendirileceği bir sistemi hayata geçireceklerini de söyleyen Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Kurumsal iç iletişim bülteni ile tüm üyelerimize ve kulüp veri tabanındaki herkese aylık bilgilendirmeler gönderilecek. Böylelikle son bir ayda kulübümüz adına yapılan her şey yazılı ortama geçirilecek. Diğer yandan düzenli bilgilendirme toplantıları ile herkes sorularının yanıtlarını bulacak, tartışma ortamından uzak şeffaf bir yapı kurulacak” şeklinde konuştu.

STAT İLE İLGİLİ RESMİ BAŞVURU

Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nın kulübe devriyle ilgili resmi başvurunun yapılacağını belirten Ekmekçioğlu, “Süreç, sorunsuz bir şekilde devam ediyor ve günbegün takibi yapılıyor. Yönetim kurulumuzda bir grup üye bu süreci ediyor.  Yeni bir görev tanımlaması ile yönetim kurulu üyelerimizin asli görevlerinin yanı sıra stat, tesisleşme, sosyal projeler, gelir getirici faaliyetler ve dijital platformların sorumlulukları eklendi. An itibariyle tüm çalışmalar başlatıldı” dedi.

SOSYAL PROJELER BAŞLIYOR

Altay’ı “Büyük Altay” yapan en önemli değerin toplumla kurduğu güçlü bağ olduğunu da ifade eden Ekmekçioğlu, “İş birliği içerisine gireceğimiz sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmelerimizi tamamladık. Toplumun her kesimine dokunan projelerimiz birer birer hayata geçecek. Kulübümüze hizmet eden isimlerimizi, yeni stadımızda özel tribünde konuk edeceğiz. Taraftarımız ile el ele vererek Türkiye çapında ses getirecek projeler yapacağız. Biz, birlikte güçlüyüz, buna inanıyoruz” yorumu yaptı.

KURUMSALLAŞMAYA GEÇİŞ

Üçüncü Lig’den Süper Lig’e çıkışa kadar zamanın çok çabuk geçtiğini, özellikle kurumsallaşma tarafında adım atılamadığını da vurgulayan Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, “Futbol okulları, akademi, tesisleşme, kurumsallaşma, sosyal projeler, mağaza ve çoğu şey insanla hayata geçiyor. Şampiyonluğa odaklanınca işin bu tarafını merkezimizin dışına almıştık. İkinci yedi yıllık planlamamız ise artık tamamen buna odaklı. Bana göre ilk yedi yıldan daha önemli bir döneme başlıyoruz” dedi.

90 DAKİKALIK BÜYÜKLÜK DEĞİL

Altay’ın 90 dakika içerisinde alınan skorlara endeksli bir kulüp olmadığını ve asla olmayacağının altını çizen Ekmekçioğlu, “108 yaşına gelen kulübümüz, ilkeleri ve değerleri ile Büyük unvanını aldı. Maçlar kazanılır kaybedilir. Bunlar doğal şeyler. Ama bunların hiç biri bizim büyüklüğümüzü artırmaz veya azaltmaz. Biz, topluma ne kadar çok dokunabilirsek o kadar daha büyürüz. Bu nedenle bizim büyüklüğümüz 90 dakikaya sığmaz, sığmayacak da” diye konuştu.