30 Ekim 2021 Cumartesi günü oynadığımız D. G. Sivasspor karşılaşmasında beline aldığı darbe sonrasında sakatlanan futbolcumuz Daouda Bamba’nın tedavisi devam etmekte olup, oyuncumuzun F. T. Antalyaspor karşılaşmasında forma giyebilmesi için sağlık ekibimiz çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Aynı karşılaşmada girdiği ikili mücadelede rakibinin itmesi sonucu yedek kulübesine düşerek sol dizine darbe alan futbolcumuz Cebrail Karayel’in tedavisi devam etmekte olup oyuncumuzun son durumu maç saatinde netleşecektir.

Genç oyuncumuz Kazımcan Karataş U 19 Milli Takım kampında olup, Antalya deplasmanı kamp kadrosunda yer almayacaktır.

Sakatlıkları devam eden futbolcularımızdan Martin Rodriguez, Murat Akça, Eren Erdoğan ve Mohammed Naderi’nin tedavileri sürmekte olup, oyuncumuz Murat Akça’nın Milli aradan sonra profesyonel takımımızla beraber çalışmalara başlaması beklenmektedir.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli yaptığı açıklamada “ Eksik arkadaşlarımızın aramızda olması bizleri memnun ederdi. Ancak olmamaları problem değil. Altay sahaya 11 kişi çıktığı sürece taraftarını mutlu edecek futbolu sergilemek için her şeyi ortaya koyacaktır. Altay, lig mücadelesinde her zaman, her maça hazırdır. Taraftarlarımız en başından en sonuna kadar bu takıma olan güveninin ve sevgisinin boşa olmadığını hep birlikte yaşayarak göreceklerdir. Yolumuz iyidir. Kısa süre içerisinde öz kaynaklarımızdan da en üst düzeyde faydalanmaya başlayacağız. Bu konuda atılan adımlar hakkında camiamız önümüzdeki dönemde bilgilendirilecektir.” ifadelerini kullandı.