Değerli Altaylılar;

Profesyonel Futbol takımımız hepinizin bildiği gibi günümüz şartlarına uygun olacak şekilde bir kabuk değiştirme sürecinden geçmektedir. Profesyonel futbol ile ilgili koşullar ve yarışmacı takım olma iddiası günümüz şartlarında şirketleşmeyi gerektirmektedir. Şirketleşme konusunda kulübümüzün önemli ve saygıdeğer isimleri gönüllülük esasına istinaden bazı çalışmalar ve görüşmeler yapmakta olup yönetim kurulumuz ve Başkanımız Sayın Süleyman Özkaral’da yatırımcılarla görüşmelerde bulunmaktadır. Her iki taraftan yapılan çalışma ve görüşmeler kulübümüz nezdinde çok kıymetli ve önemlidir. Lakin bir yandan da 110 yılı aşan tarihiyle Türkiye’nin göz bebeği olan kulübümüzün rutin faaliyetleri olabilecek en doğru ve kaliteli şekilde devam etmek zorundadır. Öncelikle vurgulamak isteriz ki, profesyonel futbol takımımızın şirket olması başka bir olgu, bu süreç bitene dek faaliyetlerin sürdürülmesi gerekliliği başka bir olgudur. Bu durumu göz önünde bulundurarak süreci tamamlama ve en doğru şekilde yürütülmesini sağlamak yönetimimizin görevi ve sorumluluğudur.

Yönetim Kurulumuz bu sorumluluğunu unutmadan süreci en doğru şekilde yönetmeye gayret göstermektedir. Ayrıca bilinmesini isteriz ki yönetim kurulumuz tüm yatırımcı adaylarına aynı hassasiyetle eşit şartlarda yaklaşmaktadır. Yönetim kurulumuz gösterilen her çabayı takdir ve saygıyla değerlendirmektedir. Kulübümüzü kalpten destekleyen Altaylılar bu süreçte doğal olarak bir miktar heyecanlanmak ve sürecin tamamlanmasını arzu etmektedir. Fakat sorumluluklarımız ve Altay’ın büyüklüğü gereği yönetim kurulumuzun Altay için, “genel kurulda tarafımıza verilen yetki’’ ve sorumluluğu uyarınca en doğru şekilde karar verilmesi gerektiğinin bilincindedir. Bir yandan da kulübümüzün faaliyetlerinin devamlılığı da yine yönetim kurulumuzun yetki ve sorumluluğundadır. Altayımız gibi köklü ve büyük kulüpler, sosyal medyadan ya da farklı medya kanalları üzerinden bazı gerçek ya da anonim hesapların yarattığı ve yaratacağı dedikodular dikkate alınarak yönetilemez.Bu çerçevede son günlerde üzerinde afaki spekülasyonlar yapılan kıymetli evladımız Enes Öğrüce’nin transferine değinmek istiyoruz. Belirtmek isteriz ki evladımız Enes Öğrüce bir ürün ya da para kazanma aracı değildir.

Bu sebepten dolayı Enes’in ailesi ile birlikte Enes için kariyer planını birlikte oluşturduk. Sonrasında bu plan çerçevesinde futbolcumuza talip olan dost kulübümüz Bodrum FK yetkilileriyle görüşüldü. Önceliğimizi evladımız Enes ve ailesine vererek görüşmelerini, tanışmalarını devam edecek kariyer planını değerlendirmelerini sağladık. Evladımız Enes Öğrüce ve ailesi doğru kariyer planı ve Altay’ın yüksek menfaatlerini gözeterek başka kulüplerden gelen ve neredeyse iki kata ulaşan kazanç tekliflerini reddederek Bodrum FK ile anlaştı. Bilinmelidir ki transfer süreci birkaç günde değil, yaklaşık 1 ay önce başlamış olup görüşmelerin son evresine geçildiği dönemde dahi herhangi bir yatırımcı ismi ya da şirket söz konusu değildir.

Bu şartlar altında kulübümüzün ve futbolcumuzun anlaştık dediği noktada futbolcumuzu transfer edecek şekilde kadro planlaması yapan Bodrum FK’ya, verdiğimiz sözden dönerek 1 ay zaman kaybettirmek gibi bir nezaketsizlik yapmakta takdir edersiniz ki Altay terbiyesine ve kültürüne yakışmaz.

Ayrıca süreç içinde Bodrum FK yetkilileri “camiamızın önemli büyüklerinin isimleri kullanılarak” bazı kişi ya da kişilerce gizli numaralardan aranıp iki kez telefonla taciz edilmesine rağmen Bodrum FK tarafı durumu olgunlukla karşılamıştır.

Bu vesileyle, dostane tavırlarıyla Altay menfaatlerini gözeterek etik kurallara uygun en net ve en yüksek teklifi veren başta Fikret Öztürk ve Ali Şafak Öztürk olmak üzere Bodrum FK yöneticilerini ve emeği geçen tüm yetkililere ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız. Transfer ücreti ve koşulları ile ilgili spekülasyonlara gelince; Bodrumspor FK prensipleri ve kulübümüz arasındaki mutabakat uyarınca gerekli bilgi Divan kuruluna verilmiş olup ayrıca arzu edilir ise kulübümüz muhasebesi tarafından tüm şeffaflığı ile Divan kurulumuza ve denetim kurulumuza her kuruşuna kadar ibraz edilebilir.

Tüm Altaylıların hassasiyetini biliyoruz ve anlıyoruz, lakin takdir edersiniz ki kulübümüzü ve profesyonel futbol takımımızı limana en doğru şekilde yanaştırmaya çalışıyoruz.
Ayrıca sözleşmesi biten ya da devam eden bizimle yol yürümek için fedakarlık gösteren tüm futbolcularımızın ve çalışanlarımızın kulübümüz ve yönetimimiz nezdinde çok kıymetli olduklarının altını çizerek belirtiyoruz.

Altay için elini taşın altına doğru şekilde koyacak herkese kulübümüzün kapılarının sonuna dek açık olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz..

Saygılarımızla ;
Altay Spor Kulübü
Yönetim Kurulu