16.11.2023 Tarihinde yapılan Genel Kurul’da zor koşullarda yaşamaya çalışan Kulübümüzde yönetimi devraldık. Ancak; Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olan bir arkadaşımızın sonradan ortaya çıkan bir prosedür problemi nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapılan Genel Kurulumuzu onaylamadı ve tekrarının yapılması gerektiğini, “bu konuda geçmiş yönetimin usulen bir genel kurul kararı alması gerektiğini” tarafımıza bildirdi.

Yaklaşık dört aydır Büyük Taraftarımızın kıymetli destekleri ile neredeyse sıfıra yakın kaynakla Kulübümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Kulübümüze maddi ve manevi destek veren taraftarlarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Kulübümüze yüksek aidiyet duyan, bizlere güvenen futbolcularımıza ve personelimize “Futbolcumuz Efe Sarıkaya’nın Fransız kulübüne satışından elde edilecek olan bonservis geliriyle ödeme yapacağımız sözünü verdik” ve sabırla beklemelerini rica ettik. Onlarda bizlere güvenerek gayretli bir şekilde çalışmalarına devam ettiler. Hatta gelecek olan bonservis ücreti Fransa hükümetinin sıkı prosedürlerinden dolayı bir ay gecikti. Dolayısıyla verilmiş olan sözümüzde bu sebepten dolayı bir ay daha ertelenmiş oldu.

Oysaki bu kararı imzalayan altı arkadaşımızda onların dönemlerine verdiğim katkıları ve dönemlerine ait bu SGK borcunun çok üzerinde ödemeler yaptığımı, şu an ne kadar zor koşullarda Kulübümüzü yaşatmaya çalıştığımı, geçmiş Kulüp başkanı haricinde kendilerine hiçbir borç yükü yaratacak durum bırakmadığımı ve üstlendiğimin en yakın şahididirler.

Bu gelirden geçmiş yönetim kurulunun sorumluluğunda olan SGK borçlarının ödenmesi demek, Kulübümüze inanan tüm paydaşlarına verilmiş olan sözlerin tutulmaması ve mağdur edilmeleri demektir. Böyle bir durum söz konusu olur ise Kulübümüzün kapısına kilit vurulacak duruma gelinmesi demektir. Bizlere ve Kulübüne güvenen gemiyi terk etmeyerek kalan futbolcularımız için bir yıkım demektir.

Bu kararı alan altı arkadaşımızı sağduyulu olmaya ve dönemlerinden kaynaklı olan borcu taksitlendirerek ödemeye davet ediyorum. Bu süreçte hem şahsım hem de Kulübümüz adına onların yanında olarak ödemelerine yardımcı olacağımızı daha önce belirttiğim gibi tekrar belirtiyorum. Bu süreçte kendilerinin zarar görmemesini temenni ettiğimiz gibi Kulübümüzün yüksek menfaatlerinin de her şeyin önünde olduğunu ve buna yönelik olarak alınmış olan kararı iptal etmelerini rica ediyorum.

Camiamızın bilgisine sunarım.
Saygılarımla;
ALTAY SPOR KULÜBÜ
Süleyman ÖZKARAL