Kulübümüz, TFF Kulüp Lisans Kurulu tarafından, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında yer alan Sportif (8), Altyapı (4), Personel/İdari (21), Hukuki (6) ve Mali (13) olmak üzere toplam 52 kritere göre incelenmiştir.

Kulübümüz Sportif, Altyapı, Personel/İdari ve Hukuki kriterlerin tamamını başarıyla yerine getirmiştir. Ancak, aşağıda belirtilen mali kriterler nedeniyle 2022-2023 sezonu için Ulusal Lisans alamamış ve 3 puan silme cezasıyla karşılaşmıştır.

31.12.2021 tarihi itibarıyla, Kulübün;

* Vergi dairesi ve SGK’ya vadesi geçmiş borcunun bulunmaması
* Futbol kulüplerine vadesi geçmiş borcunun bulunmaması
* FIFA ve TFF’ye bildirilmiş, vadesi geçmiş personel (futbolcu, teknik-idari kadro vb) borcunun bulunmaması

Özellikle yabancı kulüp ve futbolcularla ilgili olarak; 2019-2021 yıllarına ait olup yerine getirilmemiş ve FIFA’ya bildirilmiş mali yükümlülüklerimizin toplamı yaklaşık 5 milyon Euro’dur.

İncelemelerde baz alınan 31.12.2021 tarihinden Genel Kurulumuzun gerçekleştirildiği 20.05.2022 tarihine kadar olan yükümlülüklerin de yerine getirilmemesi nedeniyle, 2022 yılı için bu toplam 10 milyon Euro’nun üzerine çıktığı gibi kulübümüz ciddi bir bonservis geliri kaybına da uğratılmıştır.

Kulübümüzün geleceğe güvenle bakabilmesi ve önümüzdeki süreçte FIFA’dan gelebilecek ilave yaptırımların önüne geçilebilmesi için, herkesin sorumluluk alarak tüm camiamızın kenetlenmesi ve hep birlikte mücadele edilmesi zorunludur.

Camiamızın kültürü ve geleneği ile bu birlikteliği sağlayacağına ve tüm zorlukları aşacağına inancımız tamdır.

Camiamızın bilgisine sunarız.